3Szkoła to nasz drugi dom”- dbanie o wystrój klasopracowni, to kolejne zadanie realizowane przez klasę IIIc z programu Szkoły Promującej Zdrowie.
Trzecioklasiści z wychowawcą Bożeną Żerańską dbają o wystrój i estetyczny wygląd sali nr 3. Co tydzień wybierani są dyżurni, którzy dbają o utrzymanie  w należytym porządku wystroju sali. Do ich obowiązków należy po każdej lekcji zetrzeć tablicę, przewietrzyć klasę, podlać kwiaty oraz zgłaszać wszelkie usterki i nieprawidłowości do wychowawczyni. Po zakończonych lekcjach pozostawiają  czystą i uporządkowaną salę.
Dbanie o wystrój klasopracowni to również wyodrębnienie  w niej miejsc na gazetki ścienne.

Jest to doskonały pomysł na przybliżenie uczniom ważnych wydarzeń i okoliczności, które odbywają się w ciągu całego roku szkolnego. Jest w naszej klasie gazetka okolicznościowa przypominająca o świętach, porach roku, ważnych wydarzeniach. Większość dzieci wykazuje się pomysłowością, talentem plastycznym i wykonuje gazetkę w całości lub jej fragment.
Plansze dydaktyczne też mają swoje miejsce na dwóch dużych gazetkach korkowych. Wychowawczyni wiesza tam czytelne pomoce naukowe, które są aktualnie omawiane na lekcjach. Uczniowie wiedzą, że jest to bardzo ważne miejsce w klasie, na które mogą zerknąć w każdej chwili. Bardzo często korzystamy również z gotowych plansz edukacyjnych, które wyróżniają się barwną i ciekawą oprawą graficzną.
Na drewnianej listwie wieszamy prace plastyczne dzieci. Każda praca dziecka jest ważna  i eksponowana w klasie.
Wspólna odpowiedzialność za wygląd klasy sprzyja lepszemu poznawaniu się na wzajem, umacnianiu więzi pomiędzy uczniami, integruje grupę.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

91

92

93

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj338
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień912
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2890
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097974

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama