1W dniu 21 marca 2018r. uczniowie klas IV a, b, c  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na których realizowano treści  programu profilaktycznego „Nie daj się złapać w sieć – Internet, gry”. Zajęcia prowadzone były jednocześnie  w trzech grupach przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka. Dotyczyły m. in. edukacji uczniów w zakresie zasad bezpiecznego posługiwania się Internetem. Na wstępie wprowadzono uczniów w tematykę uzależnień. Podczas burzy mózgów wypracowano definicję uzależnienia oraz wymieniono od czego można się uzależnić.

Pracując w małych grupach uczniowie mieli za zadanie wypisać skojarzenia na temat korzystania z komputera. Następnie indywidualnie wypełniali test badający ryzyko uzależnienia od Internetu i gier komputerowych. Potem prowadzący omówił wyniki testu, z których wynikało, że ryzyko uzależnienia od Internetu w tej grupie wiekowej jest niewielkie. W dalszej części zajęć odbyła się projekcja filmów dotyczących uzależnień behawioralnych: Internet, Gry. Na zakończenie uczniowie wykonali plakaty pod hasłem „Nie daj się złapać w sieć”. Głównym przesłaniem programu było dostarczenie uczniom wiedzy o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z przemocą w sieci.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021