1W dniu 21 marca 2018r. uczniowie klas IV a, b, c  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na których realizowano treści  programu profilaktycznego „Nie daj się złapać w sieć – Internet, gry”. Zajęcia prowadzone były jednocześnie  w trzech grupach przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka. Dotyczyły m. in. edukacji uczniów w zakresie zasad bezpiecznego posługiwania się Internetem. Na wstępie wprowadzono uczniów w tematykę uzależnień. Podczas burzy mózgów wypracowano definicję uzależnienia oraz wymieniono od czego można się uzależnić.

Pracując w małych grupach uczniowie mieli za zadanie wypisać skojarzenia na temat korzystania z komputera. Następnie indywidualnie wypełniali test badający ryzyko uzależnienia od Internetu i gier komputerowych. Potem prowadzący omówił wyniki testu, z których wynikało, że ryzyko uzależnienia od Internetu w tej grupie wiekowej jest niewielkie. W dalszej części zajęć odbyła się projekcja filmów dotyczących uzależnień behawioralnych: Internet, Gry. Na zakończenie uczniowie wykonali plakaty pod hasłem „Nie daj się złapać w sieć”. Głównym przesłaniem programu było dostarczenie uczniom wiedzy o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z przemocą w sieci.

1

2

3

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj346
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień920
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2898
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097982

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama