Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

1W dniu 21 marca 2018r. uczniowie klas IV a, b, c  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na których realizowano treści  programu profilaktycznego „Nie daj się złapać w sieć – Internet, gry”. Zajęcia prowadzone były jednocześnie  w trzech grupach przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka. Dotyczyły m. in. edukacji uczniów w zakresie zasad bezpiecznego posługiwania się Internetem. Na wstępie wprowadzono uczniów w tematykę uzależnień. Podczas burzy mózgów wypracowano definicję uzależnienia oraz wymieniono od czego można się uzależnić.

Pracując w małych grupach uczniowie mieli za zadanie wypisać skojarzenia na temat korzystania z komputera. Następnie indywidualnie wypełniali test badający ryzyko uzależnienia od Internetu i gier komputerowych. Potem prowadzący omówił wyniki testu, z których wynikało, że ryzyko uzależnienia od Internetu w tej grupie wiekowej jest niewielkie. W dalszej części zajęć odbyła się projekcja filmów dotyczących uzależnień behawioralnych: Internet, Gry. Na zakończenie uczniowie wykonali plakaty pod hasłem „Nie daj się złapać w sieć”. Głównym przesłaniem programu było dostarczenie uczniom wiedzy o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z przemocą w sieci.

1

2

3

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj487
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3416
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7422
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984667

Online (20 minutes ago): 8
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021