3Znajomość znaków i przepisów ruchu drogowego jest dla dzieci podstawą ich bezpieczeństwa. Uczniowie nabywają umiejętności poruszania się po drodze poprzez spotkania z policjantami oraz lekcje edukacyjne poświęcone ruchowi drogowemu. Pierwszoklasiści ćwiczyli przejścia przez jezdnię pod okiem funkcjonariuszy policji. Klasy pierwsze dołączyły do Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Nabytą już wiedzę utrwaliły poprzez rozwiązywanie zadań na stronach książeczki edukacyjnej. Zawierała ona gry i zabawy o zasadach ruchu drogowego, o tym, jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Znalazły się tam również wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Do każdego zadania dołączone były dobre rady i ostrzeżenia.
Pierwszoklasiści sprawdzili swoją wiedzę poprzez udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Odbył się on 31 stycznia 2018 r. Przystąpiło do niego 51 pierwszoklasistów. Uczniowie drogą internetową mieli do wypełnienia 15 zadań. Do każdego pytania były trzy odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę o bezpieczeństwie. Szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający udział w IX edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2017/2018.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021