W dniu 20.03.2018r. klasy VII w szkole Podstawowej nr 1 odwiedziła pani Karolina Barska – dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jak zmienić swój wygląd, poczuć się lepiej i skorygować nawyki żywieniowe”. Pani dietetyk zapoznała uczniów z zasadami zdrowego odżywiania. Zwróciła uwagę na to jak powinien wyglądać zdrowy talerz, czyli w jakich proporcjach należy spożywać warzywa i owoce, produkty zbożowe, mięsne, czy nabiał. Zachęcała uczniów do spożywania 5 posiłków dziennie o w miarę możliwości regularnych porach.  Przede wszystkim śniadania, jako najważniejszego posiłku, który daje energię na resztę dnia. Podkreśliła, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania zarówno fizycznego, jak i umysłowego organizmu jest wypijanie ok. 1,5 l wody mineralnej dziennie. Zwróciła uwagę na skutki nadmiernego spożycia cukru i soli. Przedstawiła zdrowe zamienniki fast food’ów i słodyczy. Zachęciła także do aktywności fizycznej i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021