Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

1W  czwartek 15 lutego 2018r w ramach programu „Miedzy nami kobietkami” odbyło się w naszej szkole spotkanie z prelegentką firmy Procter & Gamble. Prelekcja trwała jednostkę lekcyjną i uczestniczyły w niej dziewczynki z klas VI. Program stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie a szkoła uczestniczy w nim od kilku już lat.
Cele programu:

  • zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania,
  • zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem,
  • zdobycie rzetelnej wiedzy na temat zasad utrzymania higieny osobistej,
  • uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość   o swoje ciało i postępowanie.

Prelegentka rozpoczęła spotkanie od omówienia zmian emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania u dziewcząt. Uczennice obejrzały  kilkuminutowy film a następnie wypowiedziały się na temat „ Czy dziewczęta czują się ograniczane?”. Prowadząca zachęciła szóstoklasistki do tworzenia przez nie własnej mapy celów do których warto dążyć oraz udzieliła rad, w jaki sposób należy postępować aby te cele osiągnąć. Na kolejnym etapie spotkania omówione zostały fizyczne zmiany występujące w okresie dojrzewania. Pani prowadząca prelekcję skupiła się głównie na przebiegu cyklu miesiączkowego oraz wyrobieniu u dziewcząt właściwych nawyków higienicznych. Dokonała także prezentacji środków higienicznych stosowanych u kobiet podczas miesiączki.
Przedstawicielka firmy Procter & Gamble w sposób przystępny wprowadziła uczennice w tajniki dorosłości, ukazała problemy okresu dojrzewania oraz podzieliła się wiedzą na temat radzenia sobie w trudnych dla dziewcząt sytuacjach. Udzieliła również praktycznych wskazówek, czym należy kierować się przy wyborze środków higienicznych dostępnych na rynku.
Na zakończenie 45 minutowej prezentacji dziewczęta otrzymały pakiet upominkowy zawierający zestaw materiałów edukacyjnych, w którym znalazły się najważniejsze informacje o zmianach zachodzących w ciele nastolatek wraz z broszurką skierowaną do rodziców dorastających dziewcząt oraz próbki środków higienicznych. Uczennice z zainteresowaniem słuchały przygotowanej pogadanki, atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu nurtujących je pytań a zdobyta wiedza z pewnością pomoże w pokonywaniu problemów związanych z wchodzeniem w ten trudny okres.

1

2

3

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj508
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3437
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7443
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984688

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021