Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

1Ruch, jest tym rodzajem wysiłku fizycznego, który jest bardzo ważny i korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój naszych dzieci. Zarówno w sferze związanej z medycznymi aspektami rozwoju jednostki, jak również ze sferami emocjonalną i społeczną. W aspekcie medycznym, aktywność fizyczna u dzieci wpływa korzystnie na rozwój właściwie wszystkich układów wewnętrznych. Jednak nie tylko z medycznego punktu widzenia ruch w życiu dzieci jest szczególnie ważnym czynnikiem, stymulującym poprawny rozwój jednostki. Sport, rekreacja – mówiąc ogólnie aktywność fizyczna w formie wszelakiej wspomaga również rozwój cech, tak istotnych z punktu widzenia sfery społeczno –wychowawczej.

Aspekt wychowawczy aktywności fizycznej można analizować na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony, ćwiczenia fizyczne mają wpływ na rozwój dziecka jako jednostki. Drugi aspekt dotyczy natomiast ruchu w grupie – np.: gry zespołowe. Aktywność fizyczna w stosunku do rozwoju jednostki, wspomaga rozwój umiejętności takich jak: rozwija wyobraźnię oraz pamięć ruchową, uczy poruszania się w przestrzeni, kształtuje świadomość własnego ciała, poznanie własnych możliwości fizycznych, zwiększa odporność na zmęczenie, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, przyspiesza przemianę materii, kształtuje sylwetkę, kształtuje sprawność oraz zręczność, kształtuje prawidłową postawę ciała, zapobiega i koryguje wady postawy. Aspekt grupowy aktywności fizycznej odgrywa szczególną rolę w procesie socjalizacji jednostki. Uczy ją bowiem funkcjonowania i współdziałania w grupie. W szczególności, grupowa aktywność fizyczna uczy nasze pociechy: dokonywania wyboru i krytycznego patrzenia na siebie oraz podporządkowania celów jednostki – celom grupy, współpracy w grupie, właściwego przeżywania sukcesu i porażki, dyscypliny, kształci życzliwy stosunek do ludzi, przyczynia się do wzrostu zainteresowań współzawodnictwem oraz współdziałaniem, kształci silną wolę, uczy konsekwencji w osiąganiu celów, wpływa na samodzielność i inicjatywę, rozwijanie odwagi, samodzielności i wytrwałości. Ruch jest zatem niezastąpionym czynnikiem, który wpływa na prawidłowy i harmonijny rozwój naszych milusińskich.

Klasy II i III w bieżącym roku szkolnym biorą udział w Turnieju Sportowo – Rekreacyjnym, który odbywa się w Mławskiej Hali Sportowej. Drużyny składające się z 14 uczniów z klasy II i 14 z klasy III reprezentujące każdą szkołę podczas 4 spotkań , zmagają się w różnych konkurencjach. Są wśród nich : kozłowanie piłki po prostej i slalomem, rzuty piłki do celu, wyścigi piłek w rzędach, biegi parami i pojedynczo z przyborem i bez, sztafety, gry zespołowe, przeciąganie liny. Każdy zawodnik pracuje na sukces całej drużyny. „Sport, nauka i zabawa to nasza wspólna sprawa”-takie motto przyświecało dzieciom podczas tegorocznej rywalizacji drużyn w MHS.

Zawody odbywają się w soboty, a więc dzieciom kibicują nie tylko nauczyciele, ale również rodzina dziecka. Wszyscy „trzymają kciuki”, aby drużyna szybko i poprawnie wykonała zadanie ruchowe i jeszcze zajęła I miejsce. Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymują dyplomy, statuetki i medale za udział w turnieju.

1

2

3

4

5

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1071
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5529
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982774

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021