W b. roku szkolnym wielu uczniów naszej szkoły dojeżdża na zajęcia Mławską Komunikacją Miejską. W związku z tym od 1  września 2017 nastąpiła kontynuacja działań profilaktycznych mających utrwalać  u uczniów nawyk właściwego korzystania z tego typu środków transportu pasażerskiego. Wychowawcy przypomnieli uczniom zasady ruchu drogowego oraz uczuli ich na właściwe zachowanie w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem środków komunikacji publicznej. Strażnik na przejściu dla pieszych wskazał uczniom przystanki, z których odjeżdżają autobusy, a także przypomniał zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Zaproszony przedstawiciel KPP w Mławie zapoznał uczniów klas Ia,b z zasadami ruchu drogowego. W ciągu całego roku szkolnego społeczność uczniowska uczestniczy w akcji odblaskowa szkoła.  
Wyżej wymieniona tematyka jest systematycznie wdrażana i przypominana zarówno na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej jak i godzinach wychowawczych w klasach IV-VII. Wychowawcy klas przypominają uczniom o przestrzeganiu ustalonych i społecznie przyjętych norm zachowań, o bezpiecznym wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu, pociągu itp. Przypominają o nabywaniu i kasowaniu biletów, „odbijaniu” Karty  Mławiaka. Uczulają uczniów na bezpieczne i kulturalne zachowanie na przystankach i dworcach. Zwracają uwagę na to aby nie niszczyć i nie zaśmiecać wiat przystankowych. Wychowawcy wszystkich klas na zebraniach klasowych apelowali do rodziców, aby zwracali uwagę dzieciom na bezpieczne korzystanie z MKM, aby jeździły na trasach znanych sobie za wiedzą i przyzwoleniem rodzica.
Systematyczne działania przynoszą pozytywne efekty. Uczniowie dojeżdżający do szkoły MKM posiadają wiedzę, na których przystankach oczekiwać na autobus. Przez ulicę przechodzą w miejscach dozwolonych lub korzystają z pomocy strażnika. Wszyscy dojeżdżający uczniowie wiedzą, że wchodząc do autobusu należy „odbijać” Kartę Mławiaka bądź kupić bilet bezpośrednio u kierowcy. Oczekując na przystankach zachowują się poprawnie, nigdy nie było żadnych uwag ze strony innych użytkowników.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj357
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień931
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2909
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097993

Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama