Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

W b. roku szkolnym wielu uczniów naszej szkoły dojeżdża na zajęcia Mławską Komunikacją Miejską. W związku z tym od 1  września 2017 nastąpiła kontynuacja działań profilaktycznych mających utrwalać  u uczniów nawyk właściwego korzystania z tego typu środków transportu pasażerskiego. Wychowawcy przypomnieli uczniom zasady ruchu drogowego oraz uczuli ich na właściwe zachowanie w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem środków komunikacji publicznej. Strażnik na przejściu dla pieszych wskazał uczniom przystanki, z których odjeżdżają autobusy, a także przypomniał zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Zaproszony przedstawiciel KPP w Mławie zapoznał uczniów klas Ia,b z zasadami ruchu drogowego. W ciągu całego roku szkolnego społeczność uczniowska uczestniczy w akcji odblaskowa szkoła.  
Wyżej wymieniona tematyka jest systematycznie wdrażana i przypominana zarówno na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej jak i godzinach wychowawczych w klasach IV-VII. Wychowawcy klas przypominają uczniom o przestrzeganiu ustalonych i społecznie przyjętych norm zachowań, o bezpiecznym wsiadaniu i wysiadaniu z autobusu, pociągu itp. Przypominają o nabywaniu i kasowaniu biletów, „odbijaniu” Karty  Mławiaka. Uczulają uczniów na bezpieczne i kulturalne zachowanie na przystankach i dworcach. Zwracają uwagę na to aby nie niszczyć i nie zaśmiecać wiat przystankowych. Wychowawcy wszystkich klas na zebraniach klasowych apelowali do rodziców, aby zwracali uwagę dzieciom na bezpieczne korzystanie z MKM, aby jeździły na trasach znanych sobie za wiedzą i przyzwoleniem rodzica.
Systematyczne działania przynoszą pozytywne efekty. Uczniowie dojeżdżający do szkoły MKM posiadają wiedzę, na których przystankach oczekiwać na autobus. Przez ulicę przechodzą w miejscach dozwolonych lub korzystają z pomocy strażnika. Wszyscy dojeżdżający uczniowie wiedzą, że wchodząc do autobusu należy „odbijać” Kartę Mławiaka bądź kupić bilet bezpośrednio u kierowcy. Oczekując na przystankach zachowują się poprawnie, nigdy nie było żadnych uwag ze strony innych użytkowników.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1074
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5532
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982777

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021