1We wtorek 27 lutego 2018r. kl. VIa wybrała się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie mieszczącej się przy ul. Padlewskiego.
Na miejscu powitali nas panowie strażacy i oprowadzili po obiekcie. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz konieczność noszenia odblasków. Następnie kilku strażaków zjechało po rurze, by pokazać jak szybko muszą być gotowi do wyjazdu. Po demonstracji sprawności fizycznej, zostały omówione zasady zachowania bezpieczeństwa podczas różnych akcji strażackich, np.: ratowania osób zatrutych czadem lub rannych w wyniku kolizji samochodowej. Ponadto klasa obejrzała wozy strażackie i dowiedziała się jakie sprzęty są w nich przewożone. Pod koniec wizyty byliśmy świadkami wezwania do prawdziwej akcji strażackiej. Na naszych oczach strażacy błyskawicznie przebrali się w odpowiednie stroje i wyjechali wozem  ze stanowiska numer 2.

Z pewnością uczniowie klasy VIa na długo zapamiętają dzisiejszą wizytę w PSP.  Zwieńczeniem naszych odwiedzin były pamiątkowe zdjęcie.

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 11, 2021