Jedną z najbardziej lubianych przez dzieci form aktywności w szkole są imprezy integracyjne.  Umożliwiają one lepsze poznanie się uczniów, pogłębiają integrację środowiska szkolnego i lokalnego, wspomagają rodziny w procesie wychowania, upowszechniają wśród uczniów zasady umiejętności korzystania z czasu wolnego, tworzą tradycję szkoły i wpływają na wizerunek ucznia.


Wszelkiego rodzaju imprezy wywierają ogromny wpływ na oddziaływanie wychowawcze dzieci i młodzieży. Poprzez nie nasi wychowankowie kształtują w sobie właściwe postawy, podnoszą własną wrażliwość estetyczną i sprawność psychofizyczną. Podczas organizacji tworzy się wspólnota nauczycieli i uczniów, która przyczynia się do budowy klimatu zaufania, a co za tym idzie – kształtowania postawy dialogu. Imprezy poszerzają także wiedzę uczniów z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturowego oraz budzą w nich szacunek dla dobra wspólnego, jako podstawy życia społecznego, w szczególności rodziny, społeczności lokalnej i państwowej.
W naszej szkole odbywają się corocznie trzy dyskoteki. Wzorem z lat ubiegłych w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie bawili się podczas zabawy z okazji dnia chłopaka, andrzejek oraz karnawału.
Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta 29 września 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla starszej grupy wiekowej. Uczniowie klas IV – VII bawili się przy ulubionych utworach. W trakcie trwania tej imprezy przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia chłopcom oraz rozstrzygnięty został konkurs na najkulturalniejszego chłopca naszej szkoły.

6

7
Podczas dyskoteki Samorząd Uczniowski przeprowadził kilka zabaw. Najbardziej zabawne były te konkurencje, w których brali udział wychowawcy klas czwartych wraz ze swoimi uczniami. Musieli zaliczyć kilka testów sprawnościowych i wokalnych np.: kręcenie hula-hop, odbijanie baloników oraz śpiewanie popularnej piosenki „Przez twe oczy zielone”. Ukoronowaniem tych zadań było wręczenie dyplomów dla uczniów klas czwartych i przyjęcie ich w poczet starszej grupy wiekowej. Dyskoteka była bardzo udana, dostarczyła wielu wrażeń.
 Andrzejki to idealny czas na zabawę. Toteż uczniowie naszej szkoły bawili się 30 listopada na dyskotece andrzejkowej. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski dla młodszej i starszej grupy wiekowej uczniów. Szkolni didżeje prowadzili dyskotekę przy ulubionych rytmach muzyki. Nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Na wszystkich uczniów w szkolnej mini kawiarence czekały domowe wypieki przygotowane przez rodziców. Podczas dyskoteki dziewczęta z klasy VIb zaprezentowały układ taneczny. W trakcie tańców można było wziąć udział w andrzejkowych wróżbach w specjalnie przygotowanej do tego sali wróżb. Nie zabrakło wróżenia z kart, lania wosku, czy odnajdywania imienia przyszłego wybrańca/ wybranki w sekretnym sercu. Wróżby cieszyły się dużym powodzeniem. Uczniowie skończyli dyskotekę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Miła i przyjemna atmosfera panowała od początku do końca dyskoteki.

4

5

Dnia 8 lutego uczniowie z klas I-VII bawili się na balu karnawałowym. W tym czasie sala gimnastyczna zamieniła się w Lodową Krainę, przystrojoną postaciami z bajki, styropianowymi gwiazdkami, śnieżynkami i choinkami wiszącymi nad głowami. Na początku Dyrektor ZPO1 – pani Janina Lampkowska powitała wszystkich uczestników balu i otworzyła „Bal Karnawałowy 2018” przez wystrzelenie konfetti. W dalszej części prowadzenie balu powierzono Didżejowi oraz animatorkom tańca. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców, wszyscy wspaniale się bawili. Nie zabrakło piosenki „Mam tę moc”. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Uczniowie chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów, a także sami inicjowali wspólne tańce i zabawy. Jak co roku, specjalnymi gośćmi na balu były dzieci z Domu Dziecka w Kowalewie, które wspólnie z uczniami naszej szkoły świetnie się bawiły. Samorząd Uczniowski zorganizował kawiarenkę, w której można było kupić smaczne ciasta i napoje.

1

2

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj338
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień912
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2890
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097974

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama