Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

IMG 3135Potrzeba promowania i stosowania w praktyce zasad zdrowego żywienia jest szczególnie ważna wśród dzieci i młodzieży. Nawyki żywieniowe kształtuje się przede wszystkim w domu, ale szkoła jest miejscem, gdzie nasze pociechy spędzają większość dnia. W związku z tym nie tylko na rodzicach, ale również na placówkach zajmujących się edukacją i wychowaniem, spoczywa obowiązek promowania zdrowych nawyków żywieniowych. W szkole działa sklepik „Smakuś”, który prowadzi Ajent „Mirella”. Co prawda nie sposób sprawić, by nie pojawiły się tam słodycze ale w umowie mamy zapisane by można było tam kupić zdrową żywność: różnorodne kanapki, batoniki i ciasteczka zbożowe, owoce świeże i suszone, wodę mineralną, soki, napoje mleczne. Wtedy dzieci mają wybór. Staramy się je nauczyć, by wybierały świadomie to co zdrowe. Ale ogromna jest tu też rola rodziców. Patrzymy też co się w sklepiku sprzedaje, a co jest zwracane. Jeśli coś się nie sprzedaje staramy się to zastąpić inną rzeczą, którą dzieci będą chętnie jadły.
Udowodniono że dzieci spożywające posiłek w szkole lepiej wykonują niektóre zadania związane z koncentracją i pamięcią, a także osiągają lepsze wyniki w takich przedmiotach, jak geografia czy matematyka, niż dzieci, które tego posiłku nie spożywają.

 

 

IMG 3134

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj497
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3426
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7432
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984677

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021