IMG 3135Potrzeba promowania i stosowania w praktyce zasad zdrowego żywienia jest szczególnie ważna wśród dzieci i młodzieży. Nawyki żywieniowe kształtuje się przede wszystkim w domu, ale szkoła jest miejscem, gdzie nasze pociechy spędzają większość dnia. W związku z tym nie tylko na rodzicach, ale również na placówkach zajmujących się edukacją i wychowaniem, spoczywa obowiązek promowania zdrowych nawyków żywieniowych. W szkole działa sklepik „Smakuś”, który prowadzi Ajent „Mirella”. Co prawda nie sposób sprawić, by nie pojawiły się tam słodycze ale w umowie mamy zapisane by można było tam kupić zdrową żywność: różnorodne kanapki, batoniki i ciasteczka zbożowe, owoce świeże i suszone, wodę mineralną, soki, napoje mleczne. Wtedy dzieci mają wybór. Staramy się je nauczyć, by wybierały świadomie to co zdrowe. Ale ogromna jest tu też rola rodziców. Patrzymy też co się w sklepiku sprzedaje, a co jest zwracane. Jeśli coś się nie sprzedaje staramy się to zastąpić inną rzeczą, którą dzieci będą chętnie jadły.
Udowodniono że dzieci spożywające posiłek w szkole lepiej wykonują niektóre zadania związane z koncentracją i pamięcią, a także osiągają lepsze wyniki w takich przedmiotach, jak geografia czy matematyka, niż dzieci, które tego posiłku nie spożywają.

 

 

IMG 3134

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj371
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień945
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2923
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1098007

Online (20 minutes ago): 15
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama