Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

5„Życie nie składa się tylko z wielkich poświęceń i obowiązków, ale przede wszystkim z drobiazgów. Uśmiechy i życzliwość rozdawane na co dzień są tym, co zdobywa i zatrzymuje serca i daje pocieszenie.”   [Humphrey Davy]

Według tego stwierdzenia uczniowie klasy III b próbują być osobami życzliwymi na co dzień, nie tylko od święta. Uczą się być kulturalni w różnych sytuacjach; używać „czarodziejskich słów”: proszę, dziękuję, przepraszam; spokojnie i rozważnie rozstrzygać konflikty; nie sprawiać innym kłopotów; pamiętać o uprzejmości na co dzień; dzielić się życzliwością z innymi.

Uczniowie na kilku lekcjach omawiali tematykę związaną z uśmiechem. Zapoznali się z piosenką oraz wierszem „Order Uśmiechu”, ze znaczeniem słowa „order”, obejrzeli krótki film „Jak powstał Order Uśmiechu”. Na kolejnej lekcji dzieci wykonały odznakę orderu i postanowiły udekorować osoby, które w klasie zasługują na ten order. Ponadto uczniowie znają kilka powiedzeń związanych z uśmiechem. Dlatego uczą się w codziennych sytuacjach być przyjacielskimi i pokazywanie uśmiechu może z biegiem czasu, przynieść subtelną, ale bardzo ważną zmianę. Tak mały gest, jak uśmiech może mieć decydujący wpływ na atmosferę, która jest tworzona między ludźmi.

Kolejnym etapem tej akcji było święto Walentynek, które było obchodzone pod hasłem „Walentynkowy Dzień Życzliwości”. Uczniowie w tym dniu obdarowywali się serduszkami życzliwości.

Uczniowie wspólnie z wychowawcą stworzyli „Regulamin Ucznia Życzliwego”, który wisząc w klasie przypomina i motywuje uczniów do dobrego zachowania.

REGULAMIN UCZNIA ŻYCZLIWEGO

  1. Pomagaj innym w potrzebie!
  2. Bądź dobrym kolegą i koleżanką!
  3. Zwracaj się do innych mile i uprzejmie!
  4. Nie wyśmiewaj się z innych!
  5. Staraj się być miłym i uśmiechniętym!

1

2

3

4

5

6

7

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj486
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3415
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7421
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984666

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021