3W dniu 12 lutego 2018r pedagog szkolny wraz z grupą młodzieży z klasy VIIa i przedstawicielem rodziców, p. Małgorzatą Sarnecką wzięli udział w powiatowej debacie na temat uzależnień, zorganizowanej w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Przewodnim hasłem debaty było – „W życiu nie ma porażek są tylko lekcje”. Uczestniczyli w niej burmistrz miasta Mława, wice starosta, przedstawiciele duchowieństwa i samorządowcy z UM i Starostwa.
Debatę otworzyła dyrektor ZS nr 1 w Mławie - gospodarz spotkania. Jako pierwsza głos zabrała przedstawicielka KPP w Mławie młodszy aspirant Aneta Prusik. Przedstawiła zebranym konsekwencje prawne wynikające z  posiadania i rozprowadzania substancji psychoaktywnych. Problem uzależnienia i trudną drogę wychodzenia z nałogu omówił specjalista ds. profilaktyki uzależnień, pracownik Centrum Profilaktyki Społecznej pan Maciej Szczodrowski. Zebrani wykazywali duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Prelegenci otrzymywali liczne pytania, na które udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

W drugiej części wystąpił zespół muzyczny „Wyrwani z niewoli”. Wykonawcy rapując opowiedzieli swoje dramatyczne historie związane z uzależnieniem od alkoholu i środków psychoaktywnych, przekazali jednocześnie przesłanie do młodzieży aby być silnym i nie ulegać namowom pseudoprzyjaciół.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021