3W dniu 12 lutego 2018r pedagog szkolny wraz z grupą młodzieży z klasy VIIa i przedstawicielem rodziców, p. Małgorzatą Sarnecką wzięli udział w powiatowej debacie na temat uzależnień, zorganizowanej w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”. Przewodnim hasłem debaty było – „W życiu nie ma porażek są tylko lekcje”. Uczestniczyli w niej burmistrz miasta Mława, wice starosta, przedstawiciele duchowieństwa i samorządowcy z UM i Starostwa.
Debatę otworzyła dyrektor ZS nr 1 w Mławie - gospodarz spotkania. Jako pierwsza głos zabrała przedstawicielka KPP w Mławie młodszy aspirant Aneta Prusik. Przedstawiła zebranym konsekwencje prawne wynikające z  posiadania i rozprowadzania substancji psychoaktywnych. Problem uzależnienia i trudną drogę wychodzenia z nałogu omówił specjalista ds. profilaktyki uzależnień, pracownik Centrum Profilaktyki Społecznej pan Maciej Szczodrowski. Zebrani wykazywali duże zainteresowanie poruszaną tematyką. Prelegenci otrzymywali liczne pytania, na które udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

W drugiej części wystąpił zespół muzyczny „Wyrwani z niewoli”. Wykonawcy rapując opowiedzieli swoje dramatyczne historie związane z uzależnieniem od alkoholu i środków psychoaktywnych, przekazali jednocześnie przesłanie do młodzieży aby być silnym i nie ulegać namowom pseudoprzyjaciół.

1

2

3

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj334
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień908
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2886
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097970

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama