Wnioski z ankietowania uczniów klasy VI a odnośnie zagrożenia uzależnieniami.

Ankieta została przeprowadzona w dniu 7 lutego 2018 roku na terenie szkoły. W badaniu wzięło udział 24 uczniów z klasy VIa. Ankieta była anonimowa. Jej celem była diagnoza problematyki uzależnień wśród uczniów naszej szkoły. Wyniki badań posłużyły do podjęcia działań o charakterze profilaktycznym i psychoedukacyjnym z zakresu uzależnień od nikotyny, alkoholu i środków psychoaktywnych.

W badaniu wzięło udział 11 chłopców i 13 dziewczynek. Łącznie 24 uczniów.

Wnioski

Z przeprowadzonej próby badawczej wynika, że uczniowie naszej szkoły nie mieli kontaktu z substancjami psychoaktywnymi i odurzającymi. Żaden z uczniów nie palił papierosów. 17 na 24 badanych nigdy nie próbowało alkoholu. 1 chłopiec spróbował tylko raz. Natomiast 6 chłopców robiło to kilka razy w roku. Odpowiedzi sugerują, że miało to miejsce w domu, w obecności rodziców. 71% badanych jest świadoma szkód jakie wyrządzają papierosy, alkohol i środki psychoaktywne w życiu człowieka.

W związku z tym, że 29% uczniów nie posiada dostatecznej wiedzy na temat tego, że spożywanie napojów alkoholowych, palenie papierosów i zażywanie narkotyków ma destrukcyjny wpływ na organizm człowieka należy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzić zajęcia profilaktyczne dotyczące problematyki uzależnień.

Ankieta - załącznik

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj343
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień917
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2895
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097979

Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama