Wnioski z ankietowania uczniów klasy VI a odnośnie zagrożenia uzależnieniami.

Ankieta została przeprowadzona w dniu 7 lutego 2018 roku na terenie szkoły. W badaniu wzięło udział 24 uczniów z klasy VIa. Ankieta była anonimowa. Jej celem była diagnoza problematyki uzależnień wśród uczniów naszej szkoły. Wyniki badań posłużyły do podjęcia działań o charakterze profilaktycznym i psychoedukacyjnym z zakresu uzależnień od nikotyny, alkoholu i środków psychoaktywnych.

W badaniu wzięło udział 11 chłopców i 13 dziewczynek. Łącznie 24 uczniów.

Wnioski

Z przeprowadzonej próby badawczej wynika, że uczniowie naszej szkoły nie mieli kontaktu z substancjami psychoaktywnymi i odurzającymi. Żaden z uczniów nie palił papierosów. 17 na 24 badanych nigdy nie próbowało alkoholu. 1 chłopiec spróbował tylko raz. Natomiast 6 chłopców robiło to kilka razy w roku. Odpowiedzi sugerują, że miało to miejsce w domu, w obecności rodziców. 71% badanych jest świadoma szkód jakie wyrządzają papierosy, alkohol i środki psychoaktywne w życiu człowieka.

W związku z tym, że 29% uczniów nie posiada dostatecznej wiedzy na temat tego, że spożywanie napojów alkoholowych, palenie papierosów i zażywanie narkotyków ma destrukcyjny wpływ na organizm człowieka należy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzić zajęcia profilaktyczne dotyczące problematyki uzależnień.

Ankieta - załącznik

Your IP: 3.239.56.184