Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

Wnioski z ankietowania uczniów klasy VI a odnośnie zagrożenia uzależnieniami.

Ankieta została przeprowadzona w dniu 7 lutego 2018 roku na terenie szkoły. W badaniu wzięło udział 24 uczniów z klasy VIa. Ankieta była anonimowa. Jej celem była diagnoza problematyki uzależnień wśród uczniów naszej szkoły. Wyniki badań posłużyły do podjęcia działań o charakterze profilaktycznym i psychoedukacyjnym z zakresu uzależnień od nikotyny, alkoholu i środków psychoaktywnych.

W badaniu wzięło udział 11 chłopców i 13 dziewczynek. Łącznie 24 uczniów.

Wnioski

Z przeprowadzonej próby badawczej wynika, że uczniowie naszej szkoły nie mieli kontaktu z substancjami psychoaktywnymi i odurzającymi. Żaden z uczniów nie palił papierosów. 17 na 24 badanych nigdy nie próbowało alkoholu. 1 chłopiec spróbował tylko raz. Natomiast 6 chłopców robiło to kilka razy w roku. Odpowiedzi sugerują, że miało to miejsce w domu, w obecności rodziców. 71% badanych jest świadoma szkód jakie wyrządzają papierosy, alkohol i środki psychoaktywne w życiu człowieka.

W związku z tym, że 29% uczniów nie posiada dostatecznej wiedzy na temat tego, że spożywanie napojów alkoholowych, palenie papierosów i zażywanie narkotyków ma destrukcyjny wpływ na organizm człowieka należy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzić zajęcia profilaktyczne dotyczące problematyki uzależnień.

Ankieta - załącznik

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj484
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3413
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7419
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984664

Online (20 minutes ago): 9
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021