5Zdrowie dziecka, jego prawidłowy wzrost i rozwój, dobre samopoczucie, korzystne relacje między rówieśnikami, zależą między innymi od odpowiedniego żywienia, czyli w dużej mierze od właściwie zestawionych i rozłożonych posiłków w ciągu dnia. Nasza stołówka szkolna planując jadłospisy uwzględnia w nich zasady prawidłowego żywienia.
W naszej szkole jest dobrze wyposażona kuchnia oraz estetyczna, ładna stołówka, w której posiłek spożywa ponad 60% uczniów naszej szkoły. Serwowane w stołówce obiady są dwudaniowe. Zawsze składają się z zupy i drugiego dania, ziemniaki (czasem kasza) oraz surówki i owoce. Do tego jest jeszcze kompot. Obiady są przygotowywane na miejscu i muszą być zdrowe. Menu jest zgodne z wytycznymi kuratorium oświaty oraz przepisami stacji sanitarno-epidemiologicznej.


Smaczny, dwudaniowy posiłek uczniowie jedzą  w czasie dwóch przerw: 11.25 i 12.30. W czasie obiadu dyżurują w stołówce nauczyciele, co zapewnia dzieciom całkowite bezpieczeństwo. Nauczyciele uczą dzieci posługiwać się sztućcami oraz kulturalnie zachowywać się przy stole, pomagają najmłodszym odnaleźć się w rzeczywistości szkolnej.
Rodzice chętnie zapisują dzieci, bo - jak twierdzą - mają gwarancję pełnowartościowego posiłku.

1

2

3

5

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj359
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień933
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2911
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1097995

Online (20 minutes ago): 11
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama