Przejście z przedszkola do klasy pierwszej jest dla małego dziecka sumą  wielu obaw  związanych z nową grupą rówieśników, przejściem do nowego budynku i Sali lekcyjnej, uzyskiwaniem jak najlepszych ocen z podejmowanych zadań i nabywanych wiadomości i umiejętności. Przyszły pierwszoklasista i jego rodzic przechodzi stres. Aby go zniwelować przedszkolaki z grup „ 0” odwiedziły  w ich salach trzecioklasistów.  Starsi koledzy z klasy III a zaprezentowali dzieciom program akrobatyczny  i przedstawienie „Witaminowa wiosna”, a przedszkolaki  pochwaliły się układem tanecznym. Klasa III b  przybliżyła sześciolatkom świat przyrody. Dzieci odgadywały zagadki, słuchały głosów zwierząt  dochodzących z łąki. Przyszli uczniowie mogli przekonać się jak wyglądają zajęcia w systemie klasowo-lekcyjnym. Okazało się, że nabywanie nowych doświadczeń, wiadomości i umiejętności nie jest tak straszne jakim się wydaje, lecz skłania do poszukiwania odpowiedzi na wiele pytań nurtujących dzieci. Nauczycielki klas trzecich wzięły udział w zajęciach prowadzonych w grupach „0”. Wzajemna wymiana doświadczeń pozwoliła poznać sposób pracy sześciolatków i trzecioklasistów w ich salach lekcyjnych.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021