7 grudnia w klasie III b zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Dlaczego powinniśmy oddawać krew?. Scenariusz tych zajęć został zaproponowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Uczniowie na początku zajęć  obejrzeli ciekawy film pt. „Łączy nas krew, która ratuje życie” a następnie rozwiązali quiz sprawdzający treść filmu. Kolejnym etapem było wspólne stworzenie przez uczniów modelu krwi. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów biorących udział w zajęciach  otrzymał mały upominek w postaci czerwonego ołówka.
Celem tych zajęć było zaznajomienie uczniów z ideą honorowego krwiodawstwa, kto może  zostać honorowym krwiodawcą , z czego składa się krew i jak wygląda oraz to, że nie można jej niczym zastąpić ani sztucznie wyprodukować, więc trzeba się nią dzielić.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021