Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

W listopadzie 2017r. pedagog szkolny Jadwiga Bugaj realizowała w klasach IVa, b, c program profilaktyczny „Tajemnica zaginionej skarbonki”. Głównym celem programu było przybliżenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, za pomocą którego pedagog przekazała główne treści profilaktyczne.

1

Po projekcji filmu odbyła się kontrolowana dyskusja, w trakcie której zwracano szczególną uwagę na przyczyny i skutki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania społecznego osoby uzależnionej. Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat mechanizmu uzależnienia, szkodliwości oraz strat ponoszonych przez ludzi uwikłanych w branie środków zmieniających świadomość (alkohol, narkotyki, leki i inne). Za pomocą dramy przedstawiali różne warianty odmowy. Pedagog przeprowadziła trening umiejętności mówienia NIE. Na zakończenie zajęć uczniowie w grupach wykonali plakaty o tematyce uwzględniającej ostrzeżenia przed przyjmowaniem jakichkolwiek substancji psychoaktywnych.

2

3

W/w program miał również na celu kształtowanie u uczniów troski o własne bezpieczeństwo, zdrowie, poprawne relacje z innymi ludźmi oraz rozwijanie samodzielnego, twórczego myślenia i wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie.

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1072
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5530
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982775

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021