W listopadzie 2017r. pedagog szkolny Jadwiga Bugaj realizowała w klasach IVa, b, c program profilaktyczny „Tajemnica zaginionej skarbonki”. Głównym celem programu było przybliżenie podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, za pomocą którego pedagog przekazała główne treści profilaktyczne.

Po projekcji filmu odbyła się kontrolowana dyskusja, w trakcie której zwracano szczególną uwagę na przyczyny i skutki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania społecznego osoby uzależnionej. Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat mechanizmu uzależnienia, szkodliwości oraz strat ponoszonych przez ludzi uwikłanych w branie środków zmieniających świadomość (alkohol, narkotyki, leki i inne). Za pomocą dramy przedstawiali różne warianty odmowy. Pedagog przeprowadziła trening umiejętności mówienia NIE. Na zakończenie zajęć uczniowie w grupach wykonali plakaty o tematyce uwzględniającej ostrzeżenia przed przyjmowaniem jakichkolwiek substancji psychoaktywnych.

W/w program miał również na celu kształtowanie u uczniów troski o własne bezpieczeństwo, zdrowie, poprawne relacje z innymi ludźmi oraz rozwijanie samodzielnego, twórczego myślenia i wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie.

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 11, 2021