Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

6Dnia 8 listopada 2017r. uczniowie klas I-III i 6-latki z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Ale zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania.

Uczniowie i przedszkolaki zaopatrzeni przez rodziców w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, dokładnie umyli ręce. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy przy udziale i pomocy rodziców oraz wychowawczyń. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie i przedszkolaki zjadali z wielkim apetytem. Na deser zaś były pyszne jogurty, soczki, moc owoców z których wykonywane były: sałatki, surówki i szaszłyki.

To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Szkoła Podstawowa nr 1 stara się o certyfikat szkoły promującej zdrowie. W związku z tym w szkole realizowane są różne przedsięwzięcia. Dzieci uczą się zdrowego stylu życia, próbują nowych smaków. Wszystko to dzieje się nie na zasadzie przymusu, lecz szukania własnego, zdrowego stylu życia. Wspólne odkrywanie świata warzyw i owoców to wspaniała przygoda. Uczniowie sami przygotowują jedzenie, dobierają dodatki do kanapek i od najmłodszych lat wyrabiane mają dobre nawyki, co zaprocentuje w przyszłości zdrowiem i długim życiem. Gotowanie to też sposób na integrację i spędzanie czasu, to zabawa, która kiedyś stanie się stylem życia. Bo przecież „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”…

Wszystkim uczniom, przedszkolakom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się do Dnia Zdrowego Śniadania.

Było pysznie!

2

3

4

5

6

7

8

9

91

11

22

33

44

55

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj507
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3436
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7442
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984687

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021