Realizując program Szkoły Promującej Zdrowie w październiku 2017 roku klasa IIIc z wychowawczynią Bożeną Żerańską przygotowała wystawę nt: ”Jesienne dary dla zdrowia”.

W wyodrębnionych miejscach w klasie zostały zbierane produkty, które są wartościowe i przyjazne dla naszego zdrowia. Znalazły się tam warzywa i owoce, które są dostępne w naszych ogródkach takie jak: rzodkiewki, jabłuszka, gruszki, kukurydza, dynia, kapusta, kabaczki , papryka i pomidory.

Dzieci zaprezentowały przepisy z wyżej wymienionych warzyw i owoców. Były to przepisy na gorące dania, surówki i koktajle. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się przepis na dyniowy koktajl, który dzieci wykonały razem z wychowawczynią.

Udział w wyżej wymienionym zadaniu zachęcił uczniów do codziennego spożywania zdrowych produktów.

Your IP: 35.175.212.130
Today: Maj 10, 2021