217 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu Teatru Profilaktycznego „Alert” pt.: „W labiryncie przemocy”. Zgodnie z tytułem główną myślą spektaklu było ukazanie, jak szybko człowiek może zagubić się w labiryncie przemocy. Spektakl miał charakter profilaktyczny, ukazywał skutki przemocy fizycznej i psychicznej. Aktorzy w mistrzowski sposób pokazali, jak funkcjonuje przemoc w Internecie oraz jej konsekwencje i uczucia osoby, która doświadcza przemocy. Widowisko, w ciekawy dla młodzieży sposób prezentowało  aktualne zagrożenia, a co najważniejsze zachęcało  do podejmowania właściwych, pozbawionych przemocy, działań. Ponadto pokazało, w jaki sposób zachowywać się asertywnie i gdzie szukać pomocy w razie kłopotów.

Spektakl w widzach wywołał różne refleksje: "Czy ja też tak traktuję kolegów", "Nie wiedziałem, że niektóre zachowania, to już przemoc", "Teraz wiem, jak sobie poradzić z niektórymi zachowaniami kolegów". To były opinie uczniów po obejrzeniu spektaklu.

Przedszkole Promujące Zdrowie
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089