Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

1Dnia 18 października 2017r. najstarsze przedszkolaki oraz uczniowie z klas pierwszych obejrzały spektakl profilaktyczny pt. „Cisza” w wykonaniu aktorów z Teatru Moralitet z Krakowa.Głównymi bohaterami przedstawienia byli mieszkańcy lasu: Krasnal Hrabia, Miś Zdziś oraz Zajączek Tosiek, którzy szukali sposobu, żeby do lasu wróciła Cisza. Zajączek na początku sprawiał problemy mieszkańcom lasu, gdyż był niegrzeczny i opryskliwy. Krzykiem i tupaniem nogami próbował wymusić na otoczeniu spełnienie swoich zachcianek. Jednak to właśnie Tosiek wpadł na genialny pomysł i sprowadził Ciszę z powrotem do lasu.

A Misio Zdzisio i Krasnal okrzyknęli Tośka bohaterem i bardzo chcieli się z nim zaprzyjaźnić. Okazało się, że Zajączek potrafi być miły i sympatyczny i postanowił, że nie będzie już nikomu sprawiał przykrości. Mieszkańcy lasu przypomnieli dzieciom zasady zachowania w lesie, szacunku do innych, tolerancji oraz zwroty grzecznościowe.

Spektakl poruszał problemy ochrony środowiska, a zwłaszcza konieczność ograniczania ilości odpadów oraz ich właściwego składowania i przetwarzania, utrzymanie porządku. Okazało się, że przedszkolaki i uczniowie dysponują dużą wiedzą na temat zachowania się w lesie i doskonale wiedzą, jak segregować odpady.

Spektakl został zorganizowany przez MOPS w Mławie w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

1

2

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj492
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3421
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7427
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984672

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021