1Dnia 18 października 2017r. najstarsze przedszkolaki oraz uczniowie z klas pierwszych obejrzały spektakl profilaktyczny pt. „Cisza” w wykonaniu aktorów z Teatru Moralitet z Krakowa.Głównymi bohaterami przedstawienia byli mieszkańcy lasu: Krasnal Hrabia, Miś Zdziś oraz Zajączek Tosiek, którzy szukali sposobu, żeby do lasu wróciła Cisza. Zajączek na początku sprawiał problemy mieszkańcom lasu, gdyż był niegrzeczny i opryskliwy. Krzykiem i tupaniem nogami próbował wymusić na otoczeniu spełnienie swoich zachcianek. Jednak to właśnie Tosiek wpadł na genialny pomysł i sprowadził Ciszę z powrotem do lasu.

A Misio Zdzisio i Krasnal okrzyknęli Tośka bohaterem i bardzo chcieli się z nim zaprzyjaźnić. Okazało się, że Zajączek potrafi być miły i sympatyczny i postanowił, że nie będzie już nikomu sprawiał przykrości. Mieszkańcy lasu przypomnieli dzieciom zasady zachowania w lesie, szacunku do innych, tolerancji oraz zwroty grzecznościowe.

Spektakl poruszał problemy ochrony środowiska, a zwłaszcza konieczność ograniczania ilości odpadów oraz ich właściwego składowania i przetwarzania, utrzymanie porządku. Okazało się, że przedszkolaki i uczniowie dysponują dużą wiedzą na temat zachowania się w lesie i doskonale wiedzą, jak segregować odpady.

Spektakl został zorganizowany przez MOPS w Mławie w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021