318 października 2017 r. odbyło się dwugodzinne spotkanie klas II i III  w ramach Programu Profilaktycznego „Cukierki” przeprowadzone przez terapeutki z MOPS-u z Płocka. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak. Głównym zadaniem tego programu jest przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Uczniowie poprzez zajęcia kształtowali umiejętność troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi. Uczyli się postaw asertywnych względem osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. „Dziękuję, od obcych nie biorę” to hasło, które dzieci zrozumiały podczas zajęć.


Podczas pierwszych zajęć uczniowie poznali bohaterów poznali bohaterów bajki  „Cukierki”, rozmawiali o opisanych wydarzeniach i postaciach. Podczas zabawy mogli poczuć smak odtrącenia i próbowali nazwać swoje uczucia z tym związane, co pozwoliło zrozumieć im mechanizm powstawania uzależnień i sposoby przeciwdziałania.
Podczas  drugich zajęć uczniowie w trakcie zabawy poznali moc uzależnienia próbując przerwać nić, symbolizującą uzależnienia. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, że można uzależnić się od różnych „cukierków” – papierosów, dopalaczy, alkoholu, narkotyków, ale zrozumieli też, że można ich uniknąć, skutecznie odmawiając.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały ilustracje, które miały pokolorować, wpisać  pytanie, które ma zadać chłopiec  i odpowiedź, którą miała udzielić dziewczynka.

3

1

2

4

5

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj394
mod_vvisit_counterWczoraj574
mod_vvisit_counterTen tydzień968
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3810
mod_vvisit_counterTen miesiąc2946
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19089
mod_vvisit_counterRazem1098030

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 54.165.57.161
,
Today: Gru 06, 2021
Reklama