Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

318 października 2017 r. odbyło się dwugodzinne spotkanie klas II i III  w ramach Programu Profilaktycznego „Cukierki” przeprowadzone przez terapeutki z MOPS-u z Płocka. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak. Głównym zadaniem tego programu jest przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Uczniowie poprzez zajęcia kształtowali umiejętność troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi. Uczyli się postaw asertywnych względem osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. „Dziękuję, od obcych nie biorę” to hasło, które dzieci zrozumiały podczas zajęć.


Podczas pierwszych zajęć uczniowie poznali bohaterów poznali bohaterów bajki  „Cukierki”, rozmawiali o opisanych wydarzeniach i postaciach. Podczas zabawy mogli poczuć smak odtrącenia i próbowali nazwać swoje uczucia z tym związane, co pozwoliło zrozumieć im mechanizm powstawania uzależnień i sposoby przeciwdziałania.
Podczas  drugich zajęć uczniowie w trakcie zabawy poznali moc uzależnienia próbując przerwać nić, symbolizującą uzależnienia. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, że można uzależnić się od różnych „cukierków” – papierosów, dopalaczy, alkoholu, narkotyków, ale zrozumieli też, że można ich uniknąć, skutecznie odmawiając.
Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały ilustracje, które miały pokolorować, wpisać  pytanie, które ma zadać chłopiec  i odpowiedź, którą miała udzielić dziewczynka.

3

1

2

4

5

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj507
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3436
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7442
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984687

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021