Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

5W dniu 27 września 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla przedszkolaków i uczniów oraz pracowników zespołu. Zgodnie z „Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego” alarm został ogłoszony trzema dzwonkami o godzinie 10.00. Reakcja była natychmiastowa. Przedszkolaki, uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami obsługi, administracji i firmy "Mirella" w pośpiechu, ale bez paniki opuścili najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi budynek. W trakcie ewakuacji uczniów i pracowników szkoły – Dyrektor ZPO1 – Janina Lampkowska powiadomiła Państwową Powiatową Straż Pożarną w Mławie o prowadzonych ćwiczeniach. W tym czasie wszyscy zebrali się w wyznaczonym miejscu, oddalonym od zagrożenia – na boisku, gdzie informowali strażaków o ewakuowanej liczbie uczniów i pracowników.


Pomimo tego, iż akcja była tylko ćwiczeniami, w oczach dzieci wyglądała bardzo realistycznie. Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły. Ponadto uczniowie i pracownicy mieli możliwość przypomnienia sobie zasad postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.

1

 

3

 

5

4

2

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj492
mod_vvisit_counterWczoraj487
mod_vvisit_counterTen tydzień3421
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4006
mod_vvisit_counterTen miesiąc7427
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem984672

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.239.56.184
,
Today: Maj 14, 2021