5W dniu 27 września 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla przedszkolaków i uczniów oraz pracowników zespołu. Zgodnie z „Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego” alarm został ogłoszony trzema dzwonkami o godzinie 10.00. Reakcja była natychmiastowa. Przedszkolaki, uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami obsługi, administracji i firmy "Mirella" w pośpiechu, ale bez paniki opuścili najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi budynek. W trakcie ewakuacji uczniów i pracowników szkoły – Dyrektor ZPO1 – Janina Lampkowska powiadomiła Państwową Powiatową Straż Pożarną w Mławie o prowadzonych ćwiczeniach. W tym czasie wszyscy zebrali się w wyznaczonym miejscu, oddalonym od zagrożenia – na boisku, gdzie informowali strażaków o ewakuowanej liczbie uczniów i pracowników.

Pomimo tego, iż akcja była tylko ćwiczeniami, w oczach dzieci wyglądała bardzo realistycznie. Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły. Ponadto uczniowie i pracownicy mieli możliwość przypomnienia sobie zasad postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na wyznaczony teren zbiórki.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021