7Dnia 8 września 2017r. odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z policjantami. Głównym celem spotkania była rozmowa i praktyczne działanie na temat: „Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły ”. Funkcjonariuszka policji omówiła z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomiła jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Zachęcała pierwszoklasistów do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjantka zwróciła się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Po części teoretycznej policjanci zabrali pierwszoklasistów na zajęcia praktyczne. Uczniowie mieli na sobie kamizelki odblaskowe i to bardzo spodobało się policjantom.  Na przejściu dla pieszych tuż przy szkole dzieci w towarzystwie policjantów uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Your IP: 3.239.56.184
Today: Maj 14, 2021