6W piątek 19 maja 2017r. w grupie V – „Orzeszki” odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego, na które zaproszeni zostali rodzice. Miały one na celu zaprezentowanie sposobów i metod nauczania języka angielskiego. Rodzice mogli również zobaczyć postępy swoich pociech, poczynione w nauce języka obcego. W czasie zajęć dzieci „przeniosły się” na łąkę, gdzie wykonywały różne zadania w zabawach językowych, śpiewały i demonstrowały piosenki, a nawet uczestniczyły w „pikniku”. Dzięki temu wiedza teoretyczna została wykorzystana w praktyce. Dzieci podczas gier i zabaw ruchowych opartych na metodzie TPR ( metoda reagowania całym ciałem Total Physical Response ), powtarzały oraz utrwalały zdobytą wiedzę.

Metoda ta, oparta jest na reakcji motorycznej dziecka, dlatego odpowiada na jego stałą potrzebę ruchu. Dzięki TPR zajęcia poświęcone nauce języka obcego są atrakcyjniejsze. Pobudzana jest pamięć motoryczna , dzięki czemu unika się znużenia dzieci i utraty koncentracji. W piosence  kończącej spotkanie wzięli udział także rodzice. Przedszkolaki zostały nagrodzone za dobre zachowanie i aktywny udział. Zaplanowany cel zajęć został z pewnością zrealizowany, a dzieci świetnie się bawiły.

Przedszkole Promujące Zdrowie

Your IP: 54.158.251.104