6W piątek 19 maja 2017r. w grupie V – „Orzeszki” odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego, na które zaproszeni zostali rodzice. Miały one na celu zaprezentowanie sposobów i metod nauczania języka angielskiego. Rodzice mogli również zobaczyć postępy swoich pociech, poczynione w nauce języka obcego. W czasie zajęć dzieci „przeniosły się” na łąkę, gdzie wykonywały różne zadania w zabawach językowych, śpiewały i demonstrowały piosenki, a nawet uczestniczyły w „pikniku”. Dzięki temu wiedza teoretyczna została wykorzystana w praktyce. Dzieci podczas gier i zabaw ruchowych opartych na metodzie TPR ( metoda reagowania całym ciałem Total Physical Response ), powtarzały oraz utrwalały zdobytą wiedzę.

Metoda ta, oparta jest na reakcji motorycznej dziecka, dlatego odpowiada na jego stałą potrzebę ruchu. Dzięki TPR zajęcia poświęcone nauce języka obcego są atrakcyjniejsze. Pobudzana jest pamięć motoryczna , dzięki czemu unika się znużenia dzieci i utraty koncentracji. W piosence  kończącej spotkanie wzięli udział także rodzice. Przedszkolaki zostały nagrodzone za dobre zachowanie i aktywny udział. Zaplanowany cel zajęć został z pewnością zrealizowany, a dzieci świetnie się bawiły.

1

2

3

4

5

6

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Przedszkole Promujące Zdrowie
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
InstaLing
Reklama
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj833
mod_vvisit_counterWczoraj508
mod_vvisit_counterTen tydzień1800
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4694
mod_vvisit_counterTen miesiąc18598
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18337
mod_vvisit_counterRazem1094593

Online (20 minutes ago): 18
Your IP: 54.158.251.104
,
Today: Lis 29, 2021
Reklama