Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

14 października 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie, w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięli: przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aleksandra Zaborowska, rodzice i uczniowie. Pierwszaki zaprezentowali się szkolnej społeczności i rodzicom. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Ślubowali, że będą się dobrze uczyć i przynosić chlubę rodzicom, ojczyźnie oraz szkole.

Więcej…

 
29 września oraz 8 października odbyły się na stadionie mławskim zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych.
Wyniki pierwszego rzutu lekkoatletycznego:
Dawid Rosocha - I miejsce w biegu na 1000 m., I miejsce w skoku w dal
Wiktoria Michalska - II miejsce w biegu na 60 m.
Adam Skudynowski - III miejsce w biegu na 1000m.

Więcej…

 
Czy jesień już przyszła? Czy przyniosła swoje skarby? Pierwszoklasiści wybrali się do parku, aby to sprawdzić. Zbierali barwne bukiety liści, znajdowali błyszczące kasztany i malutkie żołędzie w śmiesznych czapeczkach. Już znają odpowiedź na nurtujące je pytania: jesień przyszła! A znalezione skarby przydadzą się do prac plastycznych:)

Więcej…

 

30 września obchodzony jest w całej Polsce Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i wychowawczyniami klas czwartych zorganizował w naszej szkole dyskotekę dla klas IV-VI. Tradycją naszej szkoły jest pasowanie w tym dniu czwartoklasistów na "Żaczka".

Więcej…

 

Dnia 29 września 2015r. odbyło się niecodzienne spotkanie z wybitną polską aktorką i pisarką - Panią Laurą Łącz. W spotkaniu brały udział dzieci 5-6-letnie oraz uczniowie klas I-III. Na wstępie  p. Laura Łącz opowiedziała dzieciom kilka słów o sobie; o tym, jak to się stało, że będąc znaną aktorką zaczęła pisać książki dla dzieci. Poetka recytowała swoje wiersze z książki „Abecadło” oraz wiersze o zwierzętach znanych polskich pisarzy. Pani Laura zaśpiewała swoje utwory, które oparte są na melodiach ludowych. Aktorka miała doskonały kontakt z publicznością, czym podbiła serca przyszłych czytelników i czytelniczek. Uczniowie mogli zakupić książkę autorstwa naszego gościa pt. „Abecadło”, które po spotkaniu autorka podpisywała. Na zakończenie spotkania uczniowie z klasy IIIa zrobili pamiątkowe zdjęcie z aktorką.

Więcej…

 
25 września 2015r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie obchodzono Uroczystości Jubileuszowe: 70-lecie powstania szkoły, 30. rocznicę nadania szkole imienia Hugona Kołłątaja oraz 10-lecie powstania zespołu. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, którą odprawił ks. kanonik dr Ryszard Kamiński w intencji obecnych i byłych pracowników, uczniów i przedszkolaków. Uroczystszość jubileuszowa rozpoczęła się od odsłonięcia „ławeczki absolwenta”, którą ufundowali absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1. Ławeczkę odsłonili: absolwenci - Maria Świtoń, Sylwester Łuba, Paweł Bańczyk oraz uczeń kl. IIIa - Adam Piłkowski. Uroczystość połączona była  z otwarciem szkolnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Więcej…

 70 - lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 1
30 - lecie nadania imienia Hugona Kołłątaja
10 lecie istnienia Zespołu Placówek Oświatowych nr 1

25 września 2015r. (piątek)

8.30 – zbiórka

8.40 – przemarsz do kościoła

9.10 – udział we mszy świętej z okazji 70-lecia SP1,

Obiad – po powrocie z kościoła – ok. 10.25.

11.00 – ok. 13.00 – Akademia z okazji Jubileuszu

Po uroczystości uczniowie idą do domu.

 

Świetlica szkolna czynna od 7.00 do 16.30.

 

Wrzesień zawsze kojarzy się Polakom z agresją niemiecką i sowiecką na naszą Ojczyznę i przypomina o poniesionych ofiarach, śmierci bliskich i eksterminacji naszego narodu. Dla wielu naszych rodaków dzień 17 września 1939 roku był początkiem tragicznych wydarzeń związanych z późniejszymi masowymi wywózkami całych rodzin na bezkresne przestrzenie Związku Sowieckiego. W związku z tym, dla uczczenia 76 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, 18 września 2015 roku  do  sali konferencyjnej ZPO nr 1  przybył zaproszony gość - pan Zbigniew Białaś z Mławskiego Związku Sybiraków, który przybliżył uczniom klas szóstych tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej i wywózki rodzin w głąb Związku Radzieckiego.

Więcej…

 

Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Ustanowiony został przez Sejm w 2013 r. by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Idea organizacji święta najmłodszych narodziła się w środowisku dyrektorów łódzkich przedszkoli. Po raz pierwszy uroczystości z okazji tego dnia odbyły się w Łodzi 20 września 2010 r. Co roku obchodom towarzyszą tam działania o charakterze edukacyjnym i wychowawczym.
21 września po raz pierwszy
dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 dołączyły do wspólnego świętowania.

Więcej…

 

W 18 września w VIII Turnieju Piłki Nożnej im. św. Stanisława Kostki zorganizowanym przez MOSiR oraz Parafię św. Jana Kantego w Mławie reprezentacja chłopców z naszej szkoły wywalczyła III miejsce. Gratulujemy!

Więcej…

 

Grupy Pszczółki i Słoneczka wybrały się do gabinetu pani pielęgniarki. Dzieci  dowiedziały się jakie przedmioty są potrzebne w codziennej pracy pielęgniarki. Miały okazję posłuchać bicia swojego serca za pomocą stetoskopu. Odważni przedszkolacy zostali zważeni i zmierzeni. Maluchy w podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyły własnoręcznie zrobione kwiatki.

Więcej…

 

Biblioteka ZPO nr 1 po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe czytanie”, zainicjowanej w 2012r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Tegoroczną edycję patronatem objął prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Podjęte przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczne czytanie klasyki polskiej literatury. W tym roku uczniowie wysłuchali utworów Bolesława Prusa, tj. „Antek”, „Katarynka”, „Żywy telegraf”, czytanych przez nauczycieli szkoły oraz zaproszonych gości: panią Agatę Mierzwę i panią Annę Wesołowską z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie.

Więcej…

 

15 września 2015r. uczniowie klas pierwszych gościli na swoich lekcjach policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Mławie oraz dzielnicowego. W ramach ogólnopolskiej policyjnej akcji  „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariuszka policji wygłosiła dla uczniów pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa dziecka w drodze do szkoły i ze szkoły. Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Więcej…

 

Początek roku szkolnego oznacza dużo pracy dla pocztu sztandarowego naszej szkoły. Tym razem reprezentanci  Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w obchodach rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, czyli Dniu Sybiraka w Mławie. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Św. Trójcy, a kontynuowane były pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym, dokąd przemaszerowały poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, szkół, samorządowcy i mieszkańcy miasta w asyście orkiestry dętej. Nie zabrakło okolicznych przemówień, dotyczących agresji sowieckiej na Polskę i losów Sybiraków, apelu poległych, części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 4, złożenia kwiatów przy  pomniku i zapalenia zniczy. Hymn Sybiraków zakończył tę część uroczystości. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wspaniale reprezentowali sztandar naszej szkoły. Jesteśmy z nich dumni.

Więcej…

 

W piątek 11 września 2015r. członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunami odbyli kolejne wspólne spotkanie. Wybrali się w plener - nad zalew "Ruda", dokąd dotarli rowerami. Po drodze odwiedzili Kalkówkę - pomnik - grób pomordowanych przez Niemców w 1945r. Uczczono pamięć poległych tam ludzi i zapalono znicze. Nad zalewem uczniowie i nauczyciele nie tylko omówili plan pracy w roku szkolnym 2015/ 2016, ale także integrowali się podczas wspólnych zabaw przy grillu. Tak wspaniale zgrany zespół na pewno wiele dokona przez cały rok szkolny.  

Więcej…

 
1 września Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem pod Pomnikiem Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Delegacje szkół, kombatantów, władz samorządowych, stowarzyszeń, partii politycznych, przedstawiciele instytucji, mieszkańcy… we wspólnym geście oddali hołd bohaterom spod Mławy, którzy oddali swoje życie w 1939 r. w obronie naszej niepodległości. Zaduma nad 864 zapalonymi zniczami, symbolizującymi 864 zidentyfikowanych poległych w Bitwie pod Mławą, zakończyła uroczystości.


 

W piątek 28 sierpnia Samorząd Uczniowski w nowym składzie po raz pierwszy  reprezentował naszą szkołę poza jej murami. Sztandar obecny był na uroczystości otwarcia obchodów związanych z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Tysiące widzów przybyły do centrum Mławy, by zobaczyć ósmą odsłonę spektaklu „Nalot bombowy na Mławę”.

Więcej…

 
W dniach 26-28 sierpnia odbyły się dni adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków 3 i 4-letnich.Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych i zabawach. Było mnóstwo atrakcji: zabawy z balonami i misiem, chustą animacyjną, malowanie farbami, lepienie z plasteliny. Każdy maluch dowiedział się jaki jest jego znaczek i poznał swoją sale. Nie mogło zabraknąć zabawy swobodnej w kącikach zainteresowań i wyjścia na odnowiony, bardzoatrakcyjny plac zabaw.

Więcej…

 
12 września 2015 roku o godzinie 16.00 wystartował XVI Bieg Solidarniści. Nasi uczniowie lubią sportową rywalizację i dzielnie walczyli o miejsca na podium. Szkoła zajęła III miejsce w ogólnej punktacji szkół podstawowych i otrzymała pamiątkowy puchar.
Mateusz Powązka kl. IVa - I miejsce w kategorii klas III-IV chłopców
Zuzanna Piotrowska kl. IVa - II miejsce w kategorii klas III-IV dziewcząt
Amelia Butryn kl. IIc - II miejsce w kategorii klas I-II dziewcząt
Patrycja Błażejewska kl. IIa - III miejsce w kategorii klas I-II dziewcząt
Dominika Jurkiewicz kl. VI b - III miejsce w kategorii klas V-VI dziewcząt

Więcej…

 
Po wakacyjnej przerwie, 1 września w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 ponownie zrobiło się gwarnie i wesoło. Powrócili uczniowie, przedszkolaki i cała kadra pedagogiczna. Uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego 2015/2016 odbyła się w sali gimnastycznej. Do szkoły tłumnie przybyli również rodzice. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkolnego i odśpiewaniem  hymnu. Dyrektor zespołu -  pani Janina Lampkowska w oficjalnym przemówieniu gorąco powitała całą społeczność szkolną, a w sposób szczególny najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w pierwszej klasie (74 uczniów).

Więcej…

 

To już po raz dziewiąty przedszkolaki obchodziły imieniny przedszkola, czyli rocznicę nadania placówce imienia Marii Konopnickiej. Na początku uroczystości pani T. Radziszewska przypomniała dzieciom jak wyglądało życie poetki.  Dzieci z grupy „Krasnoludki” recytowały wiersze poetki oraz zaśpiewały piosenkę o przedszkolu. Pod tablica patronki zostały złozone piękne kwiaty.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj133
mod_vvisit_counterWczoraj496
mod_vvisit_counterTen tydzień3932
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5168
mod_vvisit_counterTen miesiąc13673
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17715
mod_vvisit_counterRazem1071331

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.237.16.210
,
Today: Paź 23, 2021
Reklama