Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.
12 września 2015 roku o godzinie 16.00 wystartował XVI Bieg Solidarniści. Nasi uczniowie lubią sportową rywalizację i dzielnie walczyli o miejsca na podium. Szkoła zajęła III miejsce w ogólnej punktacji szkół podstawowych i otrzymała pamiątkowy puchar.
Mateusz Powązka kl. IVa - I miejsce w kategorii klas III-IV chłopców
Zuzanna Piotrowska kl. IVa - II miejsce w kategorii klas III-IV dziewcząt
Amelia Butryn kl. IIc - II miejsce w kategorii klas I-II dziewcząt
Patrycja Błażejewska kl. IIa - III miejsce w kategorii klas I-II dziewcząt
Dominika Jurkiewicz kl. VI b - III miejsce w kategorii klas V-VI dziewcząt

Więcej…

 
Po wakacyjnej przerwie, 1 września w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 ponownie zrobiło się gwarnie i wesoło. Powrócili uczniowie, przedszkolaki i cała kadra pedagogiczna. Uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego 2015/2016 odbyła się w sali gimnastycznej. Do szkoły tłumnie przybyli również rodzice. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkolnego i odśpiewaniem  hymnu. Dyrektor zespołu -  pani Janina Lampkowska w oficjalnym przemówieniu gorąco powitała całą społeczność szkolną, a w sposób szczególny najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w pierwszej klasie (74 uczniów).

Więcej…

 

To już po raz dziewiąty przedszkolaki obchodziły imieniny przedszkola, czyli rocznicę nadania placówce imienia Marii Konopnickiej. Na początku uroczystości pani T. Radziszewska przypomniała dzieciom jak wyglądało życie poetki.  Dzieci z grupy „Krasnoludki” recytowały wiersze poetki oraz zaśpiewały piosenkę o przedszkolu. Pod tablica patronki zostały złozone piękne kwiaty.

Więcej…

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 o godz. 9.00 w sali gimnastycznej.

 
Lista dzieci przyjętych do Miejskiego Samorządowego Przedszkola nr 1 na rok szkolny 2015/2016

Lista dzieci przyjętych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 na rok szkolny 2015/2016
 


Dokumenty do pobrania:
 1. Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2015/2016
 2. Oświadczenie o zakupie podręczników dokonanym w ramach Rządowego Programu pomocy uczniom  w 2015r. „Wyprawka szkolna ”
 

26 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Na uroczystości gościliśmy: przedstawiciela Burmistrza Miasta Mława - Panią Elżbietę Borkowską, przewodniczącą Rady Rodziców  i przedstawiciela Stowarzyszenia Przyjaciół SP nr 1 w Mławie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrali: Dyrektor  ZPO1, Pani E. Borkowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Po przemówieniach nastąpiło przekazanie przez uczniów klas VI sztandaru szkoły nowemu Pocztowi Sztandarowemu z klas piątych oraz wręczenie przez Panią Dyrektor i gości wyróżnień i nagród tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sporcie i aktywnie działali na rzecz szkoły. Nagrodę Dyrektora ZPO1 oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół SP1 otrzymała Katarzyna Welenc  (uczennica z klasy VIa), która uzyskała najwyższą średnią w szkole.

Więcej…

 

25 czerwca 2015r. w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 1 kolejne siedmiolatki i po raz drugi sześciolatki pożegnały mury przedszkolne. Najstarsze przedszkolaki zaprezentowały przed swoimi rodzicami, młodszymi kolegami i kadrą pedagogiczną fantastyczny program artystyczny o naszej Ojczyźnie – „Piękna nasza Polska cała”. Każda grupa zaprezentowała wiersze, piosenki oraz taniec regionalny: krakowiak, kujawiak, trojak i mazur. Dzieci z grupy „Słoneczek” życzyły swoim starszym kolegom powodzenia w szkole i podziękowały za wspólnie spędzony czas. Wreszcie nastąpiła najbardziej wzruszająca chwila, 68 absolwentów otrzymało z rąk pani Dyrektor dyplom Ukończenia Przedszkola z gratulacjami, książkę z dedykacją, które ufundowała Rada Rodziców.

Więcej…

 

Dnia 22 czerwca 2015 roku odbył się uroczysty występ z okazji święta Mamy i Taty w grupie IV "Krasnoludki". Pięknie ubrane dzieci składały życzenia, mówiły wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców, na koniec obdarowując je pamiątkowymi fotografiami. Po głównej części uroczystości nastąpił słodki poczęstunek dla wszystkich zebranych.

Więcej…

 

W roku szkolnym 2014/2015  prowadzone było w naszym przedszkolu koło plastyczne. Na zajęcia uczęszczało 21 dzieci z grup: IV, V, VI, VII. Działalność koła plastycznego opierała się o Program rozwijający twórczą aktywność plastyczną dzieci 5 - 6 letnich ,,Artystą być”  M. Bąk i J. Tatuch w wymiarze 45 minut tygodniowo. Zajęcia rozwijały u dzieci uzdolnienia i zainteresowania plastyczne, wyobraźnię i twórcze myślenie.

Więcej…

 

W kwietniu 2015 r. chętni uczniowie z klas II-VI brali udział w konkursach ogólnopolskich języka angielskiego. Młodsze dzieci wykonywały zadania w konkursie "Olimpusek", a starsze - w "Memory Master". Wypełnione testy zostały wysłane do organizatorów konkursów, a wyniki otrzymaliśmy dopiero pod koniec maja. Najlepszy w klasach drugich okazał się Michał Kaszubski, a w trzecich - Mateusz Powązka. Natomiast w klasach starszych nagrody zdobyli:

 • Zuzanna Jaworska z kl. IVb (laureat II stopnia)
 • Kamil Bardoński z kl. IVa (wyróżnienie)
 • Zuzanna Michalska z kl. Vb (laureat II stopnia)
 • Olga Grzegorczyk z kl. Vb (laureat III stopnia)
 • Aleksandra Dymczyk z kl. VIa (laureat III stopnia)

Więcej…

 

W maju uczniowie klas IV-VI były na 3- dniowej wycieczce na trasie Mława- Szlak Piastowski- Berlin- Poznań- Mława. Celem wycieczki było:

 1. Zwiedzanie najsłynniejszych i najciekawszych miejsc stolicy Niemiec- Berlina.
 2. Poznawanie zabytków kultury i historii  wielkopolski.
 3. Poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
 4. Poznawanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.
 5. Integracja społeczna dzieci klas IV-VI naszej szkoły.

Więcej…

 
W dn. 19 czerwca b.r. odbył się III Bieg Uliczny im. Ojca Bernarda Kryszkiewicza. Głównym celem tej sportowej imprezy było promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Trasa biegu przebiegała ulicami Starego Rynku i 3-go Maja. Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku nasze przedszkole i szkołę licznie reprezentowali przedszkolaki i uczniowie. Najmłodsi biegli z rodzicami, starsi próbowali swych sił indywidualnie. Nie zabrakło emocji podczas rozgrywanych  wyścigów.

Więcej…

 
15 czerwca uczniowie z ZPO 1 zostali zaproszeni na finał  konkursu – bohaterowie akcjiOdblaskowa Szkoła" zorganizowanego na Mławskiej Hali Sportowej przez Komendę Powiatową Policji w Mławie. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, konkursów i nagród.  Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie otrzymała wyróżnienie „Odblaskowej szkoły” z wynikiem 95,41%, przegrywając z SP nr 6 zaledwie o 0,05%. Zuzanna Kępczyk z klasy IIa otrzymała tytuł „Odblaskowy uczeń”. Ponadto uczniowie z SP1 otrzymali 2 wyróżnienia za najlepszy transparent, promujący zasady bezpieczeństwa. Oto hasła: Na rowerze jeżdżę w kasku i pamiętam o odblasku", „Zawsze miej swój odblask mały a do domu wrócisz cały. Błyśnij dla bezpieczeństwa". Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratulujemy sukcesów.

Więcej…

 

Do pobrania TUTAJ
 

 

        Zamawiający Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie informuje, że w wyniku postępowania o zamówienie  publiczne  na  podstawie przetargu nieograniczonego na zadanie „ Remont  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie” złożone zostały 2 oferty. Zamawiający wybrał ofertę nr 1.
Firma Usługi Budowlane
Sławomir Sokołowski
14-100 Ostróda, ul. Brzegowa 1

Więcej…

 

2 marca 2012 r. weszła  w życie ustawa z dnia 27 stycznia 2012 r. zmieniająca ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Obowiązek szkolny dla sześciolatków przesunięty został na 1 września 2014r. a w latach szkolnych 2012/2013 i 2013/2014, na wniosek rodziców, naukę w I klasie szkoły podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i rodziny. Jak większość zmian niesie ze sobą zarówno szanse jak i potencjalne trudności oraz niepokoje. Sukces będzie zależeć od wielu czynników między innymi: przygotowania dziecka, szkoły i rodziców oraz udzielonego im wsparcia.

Więcej…

 

Artykuły z roku szkolnego 2011/2012 oraz 2010/11 - czytaj w Archiwum (po lewej, na dole)

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj43
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1091
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5549
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982794

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021