Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.
Wyniki rywalizacji naszych uczniów w biegach przełajowych:
  • Dawid Rosocha 3 miejsce w kategorii chłopców klas VI rocznik 2003
  • Zuzia Piotrkowska 3 miejsce w kategorii dziewcząt klas IV rocznik 2005

Więcej…

 

15 października w grupach Słoneczka i Pszczółki odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Temat zajęć: "W krainie muzyki - robimy nietypowe instrumenty". W pierwszej części spotkania przedszkolaki wyruszyły do Krainy Muzyki. Tam śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach .A wszystko po to, aby w krainie znowu zapanowała muzyka. W drugiej części wspólnie z rodzicami wykonały instrumenty z kokosa i dyni. Zajęcia były realizowane w oparciu o program autorski z zakresu edukacji muzycznej "Śpiewam, gram i tańczę". Zajęcia przygotowały i przeprowadziły: Małgorzata Bratuszewska, Katarzyna Kolczyńska.

Więcej…

 

Grupa Orzeszki 13 października 2015 r. podczas wycieczki poznawała park miejski oraz bogactwo kolorów jesieni. Dzieci radośnie szukały najpiękniejszych liści, z których stworzyły barwne bukiety

Więcej…

 

14 października 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie, w dniu święta Komisji Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięli: przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aleksandra Zaborowska, rodzice i uczniowie. Pierwszaki zaprezentowali się szkolnej społeczności i rodzicom. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Ślubowali, że będą się dobrze uczyć i przynosić chlubę rodzicom, ojczyźnie oraz szkole.

Więcej…

 
29 września oraz 8 października odbyły się na stadionie mławskim zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych.
Wyniki pierwszego rzutu lekkoatletycznego:
Dawid Rosocha - I miejsce w biegu na 1000 m., I miejsce w skoku w dal
Wiktoria Michalska - II miejsce w biegu na 60 m.
Adam Skudynowski - III miejsce w biegu na 1000m.

Więcej…

 
Czy jesień już przyszła? Czy przyniosła swoje skarby? Pierwszoklasiści wybrali się do parku, aby to sprawdzić. Zbierali barwne bukiety liści, znajdowali błyszczące kasztany i malutkie żołędzie w śmiesznych czapeczkach. Już znają odpowiedź na nurtujące je pytania: jesień przyszła! A znalezione skarby przydadzą się do prac plastycznych:)

Więcej…

 

30 września obchodzony jest w całej Polsce Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i wychowawczyniami klas czwartych zorganizował w naszej szkole dyskotekę dla klas IV-VI. Tradycją naszej szkoły jest pasowanie w tym dniu czwartoklasistów na "Żaczka".

Więcej…

 

Dnia 29 września 2015r. odbyło się niecodzienne spotkanie z wybitną polską aktorką i pisarką - Panią Laurą Łącz. W spotkaniu brały udział dzieci 5-6-letnie oraz uczniowie klas I-III. Na wstępie  p. Laura Łącz opowiedziała dzieciom kilka słów o sobie; o tym, jak to się stało, że będąc znaną aktorką zaczęła pisać książki dla dzieci. Poetka recytowała swoje wiersze z książki „Abecadło” oraz wiersze o zwierzętach znanych polskich pisarzy. Pani Laura zaśpiewała swoje utwory, które oparte są na melodiach ludowych. Aktorka miała doskonały kontakt z publicznością, czym podbiła serca przyszłych czytelników i czytelniczek. Uczniowie mogli zakupić książkę autorstwa naszego gościa pt. „Abecadło”, które po spotkaniu autorka podpisywała. Na zakończenie spotkania uczniowie z klasy IIIa zrobili pamiątkowe zdjęcie z aktorką.

Więcej…

 
25 września 2015r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie obchodzono Uroczystości Jubileuszowe: 70-lecie powstania szkoły, 30. rocznicę nadania szkole imienia Hugona Kołłątaja oraz 10-lecie powstania zespołu. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, którą odprawił ks. kanonik dr Ryszard Kamiński w intencji obecnych i byłych pracowników, uczniów i przedszkolaków. Uroczystszość jubileuszowa rozpoczęła się od odsłonięcia „ławeczki absolwenta”, którą ufundowali absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1. Ławeczkę odsłonili: absolwenci - Maria Świtoń, Sylwester Łuba, Paweł Bańczyk oraz uczeń kl. IIIa - Adam Piłkowski. Uroczystość połączona była  z otwarciem szkolnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Więcej…

 70 - lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 1
30 - lecie nadania imienia Hugona Kołłątaja
10 lecie istnienia Zespołu Placówek Oświatowych nr 1

25 września 2015r. (piątek)

8.30 – zbiórka

8.40 – przemarsz do kościoła

9.10 – udział we mszy świętej z okazji 70-lecia SP1,

Obiad – po powrocie z kościoła – ok. 10.25.

11.00 – ok. 13.00 – Akademia z okazji Jubileuszu

Po uroczystości uczniowie idą do domu.

 

Świetlica szkolna czynna od 7.00 do 16.30.

 

Wrzesień zawsze kojarzy się Polakom z agresją niemiecką i sowiecką na naszą Ojczyznę i przypomina o poniesionych ofiarach, śmierci bliskich i eksterminacji naszego narodu. Dla wielu naszych rodaków dzień 17 września 1939 roku był początkiem tragicznych wydarzeń związanych z późniejszymi masowymi wywózkami całych rodzin na bezkresne przestrzenie Związku Sowieckiego. W związku z tym, dla uczczenia 76 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, 18 września 2015 roku  do  sali konferencyjnej ZPO nr 1  przybył zaproszony gość - pan Zbigniew Białaś z Mławskiego Związku Sybiraków, który przybliżył uczniom klas szóstych tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej i wywózki rodzin w głąb Związku Radzieckiego.

Więcej…

 

Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Ustanowiony został przez Sejm w 2013 r. by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Idea organizacji święta najmłodszych narodziła się w środowisku dyrektorów łódzkich przedszkoli. Po raz pierwszy uroczystości z okazji tego dnia odbyły się w Łodzi 20 września 2010 r. Co roku obchodom towarzyszą tam działania o charakterze edukacyjnym i wychowawczym.
21 września po raz pierwszy
dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 1 dołączyły do wspólnego świętowania.

Więcej…

 

W 18 września w VIII Turnieju Piłki Nożnej im. św. Stanisława Kostki zorganizowanym przez MOSiR oraz Parafię św. Jana Kantego w Mławie reprezentacja chłopców z naszej szkoły wywalczyła III miejsce. Gratulujemy!

Więcej…

 

Grupy Pszczółki i Słoneczka wybrały się do gabinetu pani pielęgniarki. Dzieci  dowiedziały się jakie przedmioty są potrzebne w codziennej pracy pielęgniarki. Miały okazję posłuchać bicia swojego serca za pomocą stetoskopu. Odważni przedszkolacy zostali zważeni i zmierzeni. Maluchy w podziękowaniu za miłe spotkanie wręczyły własnoręcznie zrobione kwiatki.

Więcej…

 

Biblioteka ZPO nr 1 po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Narodowe czytanie”, zainicjowanej w 2012r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Tegoroczną edycję patronatem objął prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Podjęte przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczne czytanie klasyki polskiej literatury. W tym roku uczniowie wysłuchali utworów Bolesława Prusa, tj. „Antek”, „Katarynka”, „Żywy telegraf”, czytanych przez nauczycieli szkoły oraz zaproszonych gości: panią Agatę Mierzwę i panią Annę Wesołowską z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie.

Więcej…

 

15 września 2015r. uczniowie klas pierwszych gościli na swoich lekcjach policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Mławie oraz dzielnicowego. W ramach ogólnopolskiej policyjnej akcji  „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariuszka policji wygłosiła dla uczniów pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa dziecka w drodze do szkoły i ze szkoły. Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Więcej…

 

Początek roku szkolnego oznacza dużo pracy dla pocztu sztandarowego naszej szkoły. Tym razem reprezentanci  Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w obchodach rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, czyli Dniu Sybiraka w Mławie. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Św. Trójcy, a kontynuowane były pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym, dokąd przemaszerowały poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, szkół, samorządowcy i mieszkańcy miasta w asyście orkiestry dętej. Nie zabrakło okolicznych przemówień, dotyczących agresji sowieckiej na Polskę i losów Sybiraków, apelu poległych, części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 4, złożenia kwiatów przy  pomniku i zapalenia zniczy. Hymn Sybiraków zakończył tę część uroczystości. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wspaniale reprezentowali sztandar naszej szkoły. Jesteśmy z nich dumni.

Więcej…

 

W piątek 11 września 2015r. członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunami odbyli kolejne wspólne spotkanie. Wybrali się w plener - nad zalew "Ruda", dokąd dotarli rowerami. Po drodze odwiedzili Kalkówkę - pomnik - grób pomordowanych przez Niemców w 1945r. Uczczono pamięć poległych tam ludzi i zapalono znicze. Nad zalewem uczniowie i nauczyciele nie tylko omówili plan pracy w roku szkolnym 2015/ 2016, ale także integrowali się podczas wspólnych zabaw przy grillu. Tak wspaniale zgrany zespół na pewno wiele dokona przez cały rok szkolny.  

Więcej…

 
1 września Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem pod Pomnikiem Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Delegacje szkół, kombatantów, władz samorządowych, stowarzyszeń, partii politycznych, przedstawiciele instytucji, mieszkańcy… we wspólnym geście oddali hołd bohaterom spod Mławy, którzy oddali swoje życie w 1939 r. w obronie naszej niepodległości. Zaduma nad 864 zapalonymi zniczami, symbolizującymi 864 zidentyfikowanych poległych w Bitwie pod Mławą, zakończyła uroczystości.


 

W piątek 28 sierpnia Samorząd Uczniowski w nowym składzie po raz pierwszy  reprezentował naszą szkołę poza jej murami. Sztandar obecny był na uroczystości otwarcia obchodów związanych z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Tysiące widzów przybyły do centrum Mławy, by zobaczyć ósmą odsłonę spektaklu „Nalot bombowy na Mławę”.

Więcej…

 
W dniach 26-28 sierpnia odbyły się dni adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków 3 i 4-letnich.Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych i zabawach. Było mnóstwo atrakcji: zabawy z balonami i misiem, chustą animacyjną, malowanie farbami, lepienie z plasteliny. Każdy maluch dowiedział się jaki jest jego znaczek i poznał swoją sale. Nie mogło zabraknąć zabawy swobodnej w kącikach zainteresowań i wyjścia na odnowiony, bardzoatrakcyjny plac zabaw.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj639
mod_vvisit_counterTen tydzień1051
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3821
mod_vvisit_counterTen miesiąc5509
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16045
mod_vvisit_counterRazem982754

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 35.175.212.130
,
Today: Maj 11, 2021