Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

221 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował rajd rowerowy. Uczniowie klasy VI A i VIB wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego przejechali rowerami spod budynku Szkoły Podstawowej nr1 przez Łomię nad Zalew Ruda, pokonując w ten sposób około 13 kilometrów. W czasie wizyty nad Zalewem uczniowie aktywnie spędzali czas wolny pływając, biegając i korzystając z plaży. W trakcie spotkania nauczyciele podziękowali uczniom za współpracę i ich wkład w całokształt pracy na rzecz samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016. Uwieńczeniem rajdu rowerowego było przygotowanie grilla oraz wspólne biesiadowanie.

Więcej…

 

cWe wtorek, 14 czerwca 2016r. uczniowie klas III-V w tajnych wyborach wyłonili swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/ 2017. Wcześniej odbyła się prezentacja kandydatów na członków Samorządu Uczniowskiego, którzy przedstawili swoje pomysły na pracę w SU.

W skład Samorządu Uczniowskiego 2016/ 2017 weszli następujący uczniowie:

przewodniczący – Rząp Sylwia kl. V b

z-ca przewodniczącego – Bardoński Kamil kl. V a

skarbnik – Jaworska Zuzanna kl. V b

sekretarz –Bergolc Nikoleta kl. V a

Więcej…

 

vivre1 czerwca 2016r., podczas obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole, odbył się konkurs wiedzy "Mistrz dobrych manier" dla klas IV-VI zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Każda klasa wytypowała wcześniej swojego reprezentanta, który miał za zadanie wykazać się wiedzą na temat zasad stosowania dobrych manier. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej – losowanie pytań i udzielanie na nie odpowiedzi, oraz praktycznej – nakrywania stołu. Reprezentanci klas wcielali się także w role w konkretnych sytuacjach, w których również musieli zastosować się do reguł savoir vivre.

Więcej…

 

5We wtorek 3 maja Poczet Sztandarowy reprezentował naszą szkołę na obchodach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości patriotyczno-religijne Święta Konstytucji rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Matki Bożej Królowej Polski. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi, harcerze oraz inni uczestnicy uroczystości przy akompaniamencie Orkiestry Dętej przemaszerowali pod Dąb Niepodległości w parku miejskim im. Dąbrowszczaków. Tam, pod Dębem Niepodległości, okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski, a także delegacje różnych organizacji złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości”.

Więcej…

 

Przy okazji Misterium Wielkanocnego Samorząd Uczniowski nagrodził najlepsze prace biorące udział w szkolnym konkursie plastycznym „Z książką na ferie zimowe". Wszystkie projekty były wspaniale wykonane, zastosowano różne techniki, były przemyślane i przedstawiały świetne propozycje lektur na chłodne wieczory. Jury miało trudne zadanie, aby wybrać te najlepsze. Po długich obradach jednak wyróżnione zostały cztery prace następujących uczniów:

 • Natalii Krystkiewicz z klasy 3a
 • Eweliny Chmielewskiej z klasy 3b
 • Zuzanny Piotrkowskiej z klasy 4a
 • Olgi Grzegorczyk z klasy 6b.

Więcej…

 

W piątek 15 stycznia członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami SU skorzystali z zimowej aury i pojechali na kulig do stajni "Tarpan" mieszczącej się w Korbońcu. Dzieci z ogromną przyjemnością brały udział w kuligu ciągniętym przez dwa prześliczne koniki. Ale to nie wszystkie atrakcje – odbyła się także bitwa na śnieżki oraz zjeżdżanie z górki na sankach.

Więcej…

 
Szkolny konkurs multimedialny na „Książkę kucharską z wigilijnymi przepisami” rozstrzygnięty!

22 grudnia 2015 r. po uroczystości szkolnych Jasełek Samorząd Uczniowski rozstrzygnął szkolny konkurs multimedialny "Książka kucharska - wigilijne przepisy" dla klas IV-VI. Jury przeanalizowało kilka prezentacji multimedialnych biorąc pod uwagę dostosowanie się do wymogów, stronę merytoryczną, pomysłowość oraz estetykę wykonania. Nagrodzono cztery prace, których autorzy otrzymali następujące miejsca:

 • I miejsce - Zuzanna Piotrkowska z kl. 4a
 • II miejsce - Olga Grzegorczyk z kl. 6b
 • III miejsce - Antonina Zamojska z kl. 4a
 • wyróżnienie - Nikoleta Bergolc z kl. 5a

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i świetne pomysły.
Mława, dn. 22 grudnia 2015r.
 

W poniedziałek 21 grudnia 2015r. członkowie Samorządu Uczniowskiego spotkali się przy wigilijnym stole, by w świątecznej atmosferze wspólnie spędzić czas. Uczniowie dzieląc się opłatkiem i poczęstunkiem mieli okazję do wspólnych rozmów i podsumowań dotychczasowych działań.  Nie zabrakło też śpiewania kolęd i wręczania upominków. Wszyscy świetnie się bawili.

Więcej…

 

7 grudnia 2015 r. podczas uroczystości szkolnych mikołajek odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Symbole narodowe naszej małej i dużej ojczyzny”. Jury oceniało stronę merytoryczną, pomysłowość, czytelność przekazu oraz estetykę wykonania. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i przepiękne prace. Trzy najlepsze zostały wyróżnione, a ich autorzy nagrodzeni:

 • Iza Obłąkowska z klasy V a
 • Natalia Krystkiewicz z klasy III a
 • Bartosz Szustek z klasy III a

Gratulujemy!

 

Początek roku szkolnego oznacza dużo pracy dla pocztu sztandarowego naszej szkoły. Tym razem reprezentanci  Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w obchodach rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, czyli Dniu Sybiraka w Mławie. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Św. Trójcy, a kontynuowane były pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Parafialnym, dokąd przemaszerowały poczty sztandarowe, przedstawiciele władz, szkół, samorządowcy i mieszkańcy miasta w asyście orkiestry dętej. Nie zabrakło okolicznych przemówień, dotyczących agresji sowieckiej na Polskę i losów Sybiraków, apelu poległych, części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 4, złożenia kwiatów przy  pomniku i zapalenia zniczy. Hymn Sybiraków zakończył tę część uroczystości. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wspaniale reprezentowali sztandar naszej szkoły. Jesteśmy z nich dumni.

Więcej…

 

W piątek 11 września 2015r. członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunami odbyli kolejne wspólne spotkanie. Wybrali się w plener - nad zalew "Ruda", dokąd dotarli rowerami. Po drodze odwiedzili Kalkówkę - pomnik - grób pomordowanych przez Niemców w 1945r. Uczczono pamięć poległych tam ludzi i zapalono znicze. Nad zalewem uczniowie i nauczyciele nie tylko omówili plan pracy w roku szkolnym 2015/ 2016, ale także integrowali się podczas wspólnych zabaw przy grillu. Tak wspaniale zgrany zespół na pewno wiele dokona przez cały rok szkolny.  

Więcej…

 
1 września Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem pod Pomnikiem Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Delegacje szkół, kombatantów, władz samorządowych, stowarzyszeń, partii politycznych, przedstawiciele instytucji, mieszkańcy… we wspólnym geście oddali hołd bohaterom spod Mławy, którzy oddali swoje życie w 1939 r. w obronie naszej niepodległości. Zaduma nad 864 zapalonymi zniczami, symbolizującymi 864 zidentyfikowanych poległych w Bitwie pod Mławą, zakończyła uroczystości.


 

W piątek 28 sierpnia Samorząd Uczniowski w nowym składzie po raz pierwszy  reprezentował naszą szkołę poza jej murami. Sztandar obecny był na uroczystości otwarcia obchodów związanych z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Tysiące widzów przybyły do centrum Mławy, by zobaczyć ósmą odsłonę spektaklu „Nalot bombowy na Mławę”.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj165
mod_vvisit_counterWczoraj496
mod_vvisit_counterTen tydzień3964
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5168
mod_vvisit_counterTen miesiąc13705
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17715
mod_vvisit_counterRazem1071363

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.237.16.210
,
Today: Paź 23, 2021
Reklama