Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

4W środę 13 czerwca uczniowie kla  III – VII w tajnych wyborach wybrali swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny 2018/2019 zaznaczając na kartach do głosowania 5 wybranych osób. Owe osoby można było zobaczyć i posłuchać podczas prezentacji kandydatów na członków Samorządu Uczniowskiego w dniu 8 czerwca. Komisja po zliczeniu wszystkich ważnych głosów, zgodnie z procedurą, wyłoniła 8  osób, które otrzymały największą ilość głosów.

W skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszły następujące osoby :

  1. Powązka Adam
  2. Wtulich Anna
  3. Grabowska Julia
  4. Bergolc Nikoleta
  5. Wydra Jakub
  6. Bardoński Kamil
  7. Bańczyk Przemysław
  8. Szustek Bartosz

Więcej…

 

W maju z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny „Kocham moją rodzinę, bo …’’.
Uczniowie wykazali się pomysłowością i wykonane prace zawierają nie tylko elementy plastyczne, ale także wiersze, które opisują, dlaczego kochają  swoją rodzinę. Wszystkie prace zostały wyróżnione, a ich autorzy otrzymali słodkie upominki.  

konk1

 

2Jak co roku, dnia 3 Maja, Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Po mszy poczty udały się pod Dąb Niepodległości w Parku Miejskim gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono kwiaty pod Głazem „Niepodległości”. Następnie zebrani goście wysłuchali wiązanki melodii patriotycznych w wykonaniu Mławskiej Orkiestry Dętej. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny polonez mieszkańców Mławy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej…

 

1

Dnia 23 kwietnia o godz. 18.00 Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem w Kościele Św. Trójcy w Mławie z okazji uroczystych obchodów dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mławy. Po mszy, w strugach deszczu, poczty udały się pod pomnik Św. Wojciecha gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono kwiaty. Następnie zebrani goście udali się do Miejskiego Domu Kultury na uroczystość nadania pani Marii Świtoń tytułu Mławianina Roku 2017.

 

21 kwietnia mija 268 lat od narodzin Hugo Kołłątaja. Przypominamy, że patron naszej szkoły urodził się w Dederkałach Wielkich na Wołyniu. W tym roku urodziny patrona przypadają w Niedzielę Wielkanocną, więc przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas VIa i VIb złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona ostatniego dnia zajęć dydaktycznych przed świąteczną przerwą wielkanocną. 

Więcej…

 

aDnia 8 marca Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs dla klas IV-VII na Najsympatyczniejszą Dziewczynę Szkoły z okazji Dnia Kobiet. Najwięcej głosów od chłopców otrzymała Julia Grabowska z kl.VII a. Wyróżnione zostały także 3 uczennice: Gabriela Bednarz z kl.VIIa, Zuzanna Rzeplińska z kl. IVa i Weronika Kubich z kl.VIa.  Wszystkie 4 dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i  słodkie upominki. Gratulujemy!

Więcej…

 

Samorząd Uczniowski we współpracy za szkolnym Kołem Wolontariatu przeprowadził akcję charytatywną mającą na celu wsparcie małych pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie w środki do pielęgnacji ciała w postaci pampersów, mydeł, olejków, chusteczek itp. Środki czystości zostały przewiezione do ośrodka a uczniowie usłyszeli słowa podziękowania za włożony trud i wsparcie potrzebujących.

20171213 103015

 

and17130 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się zabawa andrzejkowa. Została ona zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Najpierw bawili się uczniowie klas I–III, którzy rozpoczęli zabawę o godzinie 15.00. Wszyscy chętnie tańczyli i brali udział we wróżbach. Ponadto w czasie zabawy mogli rozkoszować się słodkościami zakupionymi w sklepiku samorządowym siedząc w mini kawiarence. O godzinie 17.00 uczniowie klas IV-VII przybyli na dyskotekę andrzejkową. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych takich jak: wróżenia z kart, lania wosku czy też odgadywania swojej przyszłej połówki z pomocą andrzejkowego serca. Oprócz wróżb wszyscy chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki.

Więcej…

 

DSC 0126

11 listopada, jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w miejskich uroczystościach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym uroczystym dniu obecny był również spoczet sztandarowy naszej szkoły. Część oficjalna poprzedzona została mszą świętą w kościele Świętej Trójcy. Historyczny akcent uroczystości podkreślili uczniowie szkół średnich w przekazie słowno – muzycznym, a tym samym wprowadzili w atmosferę wydarzeń smutnych a jednocześnie radosnych, gdyż po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność. Msza święta została odprawiona w intencji Ojczyzny.

Więcej…

 

6Oddając cześć osobom zmarłym, uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz parafialny, gdzie zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy oraz byłych pracowników naszej szkoły. Była to również okazja do odwiedzenia grobów rodzinnych, osób bliskich i kochanych, tych, którzy pozostali tylko w naszej pamięci. Kultywując tradycje odwiedzania grobów zmarłych staramy się uczyć dzieci, że w życie człowieka są momenty radosne, ale również chwile zadumy, chwile, podczas których myśli każdego z nas skierowane są do tych, którzy odeszli, którym jesteśmy winni pamięć i cześć.

 

Więcej…

 

3Dnia 29 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka dla klas IV-VII. W trakcie imprezy odbyło się "Pasowanie na żaczka" dla klas czwartych. Czwartoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami musieli zaliczyć kilka zadań sprawnościowych i wokalnych przygotowanych przez p. Dariusza Kieglerskiego, np.: kręcenie hula-hop, odbijanie baloników oraz śpiewanie popularnej piosenki „Przez twe oczy zielone”. Po pomyślnym ukończeniu zadań gospodarze klas najmłodszych otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające przyjęcie czwartoklasistów w poczet starszej grupy wiekowej. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka.

Więcej…

 

118 września Samorząd Uczniowski reprezentował szkołę podczas uroczystej mszy świętej w Kościele Św. Trójcy w Mławie odprawionej w intencji 78 rocznicy Dnia Sybiraka. Po mszy odbyła się akademia w Miejskim Domu Kultury w Mławie. Nasi uczniowie z klasy VIa i VIb wygłosili wiersz o tematyce wojennej oraz zaśpiewali wzruszającą piosenkę „Polskie Kwiaty”. Na zakończenie uczeń klasy VIIa Maciej Rudnicki zagrał na skrzypcach „Rotę”. Była to kolejna lekcja patriotyzmu łącząca pokolenia.

Więcej…

 

21 września Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem pod Pomnikiem Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Po mszy polowej z udziałem Kampanii Honorowej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz przemowach zaproszonych gości złożono kwiaty pod Mauzoleum Żołnierzy Września 1939r. W ten sposób oddano hołd bohaterom walk spod Mławy, a zgromadzona młodzież miała możliwość uczestniczenia w lekcji patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości zapalono 864 zniczy symbolizujących zidentyfikowanych poległych w Bitwie pod Mławą.

Więcej…

 

3Zadaniem dla chętnych uczniów z klas IV-VI było wykonanie makiety pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie". Makietę należało wykonać  w formie przestrzennej z wykorzystaniem różnych materiałów.  Dopuszczalne było wykorzystanie gotowych modeli pojazdów. Autorzy makiet wykazali się umiejętnościami plastycznymi, pomysłowością i oryginalnością wykonania. Wykonane prace można było podziwiać w korytarzu szkoły na parterze. Najchętniej zwłaszcza przez najmłodszych uczniów były oglądane te makiety, na których znalazły się podświetlone elementy. Celem wystawy było propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczniów zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.Organizatorem wystawy był Samorząd Uczniowski.

Więcej…

 

1Mławskie obchody 226. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (po amerykańskiej) konstytucji, rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. Ducha Świętego (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski). Po mszy uroczystości przeniosły się pod Dąb Niepodległości w miejskim parku. O wielkiej wartości i mocy niezwykle ważnego wydarzenia, jakim było uchwalenie konstytucji trzeciomajowej, mówił burmistrz Sławomir Kowalewski. Przybyłe do parku delegacje złożyły pod Głazem Niepodległości wiązanki. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Po części oficjalnej, na festyn pod hasłem „Wszyscy jesteśmy biało-czerwoni" zaprosiła Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Mławie.

Więcej…

 

1W niedzielę, 23 kwietnia b.r. delegacja pocztu sztandarowego z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mława. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji mieszkańców Mławy w Kościele Świętej Trójcy. Po mszy św. poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Św. Wojciecha. Po okolicznościowych przemówieniach przedstawicieli władz państwowych i samorządowych złożono wiązanki pod Pomnikiem Patrona. Dalsza część uroczystości – nadania Henrykowi Sławucie tytułu Mławianina Roku 2016 – odbywała się w sali kina Miejskiego Domu Kultury.

Więcej…

 

1 kwietnia minęło 267 lat od narodzin Hugo Kołłątaja. Patron naszej szkoły urodził się w Dederkałach Wielkich na Wołyniu. W przeddzień tej rocznicy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy IVb złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona.

p

 

patro128 lutego b.r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą Hugonowi Kołłątajowi w jego205 rocznicę śmierci. Hugo Kołłątaj zmarł po długiej chorobie 28 lutego 1812r. w Warszawie. Został pochowany na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.

Więcej…

 

4Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też Samorząd Uczniowski podjął się zorganizowania akcji „Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Uczniowie klas czwartych z zaangażowaniem włączyli się w tą akcję. Przy pomocy rodziców wykonali karmniki o różnych kształtach i z wielu ciekawych materiałów. Karmniki te zostały zawieszone na ogrodzeniu szkolnego placu zabaw. Uczniowie doglądają karmniki, pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce, najczęściej wsypują do nich nasiona zbóż.

Więcej…

 

4Andrzejki to idealny czas na zabawę. Toteż uczniowie naszej szkoły bawili się 24 listopada na dyskotece andrzejkowej. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski dla młodszej i starszej grupy wiekowej uczniów. Szkolni didżeje prowadzili dyskotekę przy ulubionych rytmach muzyki. Nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Na wszystkich uczniów w sklepiku szkolnym czekały domowe wypieki przygotowane przez rodziców. Podczas dyskoteki dziewczęta z klasy Vb zaprezentowały układ taneczny. Odbył się też konkurs par tanecznych z klas IV – VI.   W trakcie tańców można było wziąć udział w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez nauczycielki biblioteki i świetlicy.

Więcej…

 

5Włączając się w realizację kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” nauczyciele uczący w klasach starszych, w porozumieniu z wychowawcami klas I-III czytali bajki i opowiadania uczniom z klas młodszych. Uczniowie zapoznawali się z treściami bajek i opowiadań w ustalone dni listopada. W naszej szkole zaplanowano taką akcję, gdyż od dawna wiadomo, że czytanie dzieciom w młodszym wieku szkolnym  wspomaga  ich rozwój, koncentrację i wyobraźnię. Pomaga płynnie i prawidłowo wysławiać  się, słuchać, rozumieć i zapamiętywać szczegóły wysłuchanych treści. Tym samym dzieci rozwijają zainteresowania czytelnicze. Niezaprzeczalną zaletą głośnego czytania jest też mimowolna nauka języka. Pamiętajmy, że dziecku, któremu czytamy czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie wartości.

Więcej…

 

3Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się 26 października na cmentarz parafialny w celu porządkowania grobu zmarłej przed laty Amelii Zagórskiej, byłej nauczycielki naszej szkoły. Wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, uczniowie swoją pracę zaczęli od usunięcia liści z grobu, następnie posprzątali wokół niego. Na sam koniec zapalili znicze i pomodlili się w intencji zmarłej. Będąc na cmentarzu odwiedziliśmy też groby żołnierzy poległych podczas walk narodowowyzwoleńczych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
BIP
Reklama
Szkoła Promująca Zdrowie
Reklama
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj156
mod_vvisit_counterWczoraj496
mod_vvisit_counterTen tydzień3955
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5168
mod_vvisit_counterTen miesiąc13696
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc17715
mod_vvisit_counterRazem1071354

Online (20 minutes ago): 6
Your IP: 3.237.16.210
,
Today: Paź 23, 2021
Reklama