IMG 1259 420x315Andrzejki to niezwykły dzień – dzień tajemniczych wróżb, połączonych z zabawą i tańcem. Wykorzystaliśmy ten czas, podobnie jak w latach ubiegłych, organizując w dniu 28 listopada dyskotekę.  Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Uczestnicy tej zabawy podzieleni na trzy grupy wiekowe, bawili się przy muzyce przygotowanej przez  kolegów z klas ósmych. Nasi szkolni DJ-e zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy bawili się z uśmiechem na twarzy. Niektórzy uczniowie z klas młodszych przybyli na dyskotekę w oryginalnych strojach według własnych pomysłów. Młodsi uczestniczyli zabawy andrzejkowej brali udział w konkursach na wesoło wymagających nie tylko umiejętności tanecznych. Muzyce i tańcom towarzyszyły wróżby andrzejkowe, które pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

2Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w Mławie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mławie rozpoczęły się  mszą św. w intencji Ojczyzn, która została odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Stamtąd poczty sztandarowe, a za nimi uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w miejskim parku. Po odczytaniu Apelu Pamięci i okolicznościowych przemówieniach delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała p. dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

2Pod koniec września b.r. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs pod nazwą „Jesienne bukiety”. Jego celem było:

 • pobudzenie i rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczestników, inspirowanej pięknem  otaczającej przyrody jesienną porą
 • rozbudzanie wrażliwości estetycznej
 • rozwijanie kreatywności uczestników konkursu
 • popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik  plastycznych

Dnia 25 października b.r. odbył się finał w/w konkursu. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Spośród 19 prac należało wybrać te najpiękniejsze.

Więcej…

 

Podczas dyskoteki szkolnej z okazji „Dnia Chłopaka” został rozstrzygnięty konkurs na „Najsympatyczniejszego chłopaka” w naszej szkole. Konkurs ten przebiegał w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Głosowały tylko dziewczęta na zgłoszonych kandydatów w w/w kategoriach. W kategorii klas młodszych zwyciężył Gabriel Szustek z klasy V a, natomiast w kategorii klas starszych zwyciężył Manuele Grasso z klasy VIII b. Brawo chłopcy!

Więcej…

 

2W czwartek 26 września b.r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia chłopaka. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Obecni nauczyciele, byli odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczniów i poprawny przebieg dyskoteki. Zabawa dla klas IV – VI trwała od godz. 17.00 do godz. 18.30 natomiast dla pozostałych klas od godz. 18.30  do godz. 20.00. Rolę didżeja pełnili chłopcy z klasy VIII a, którzy zadbali o repertuar muzyczny. Bardziej zmęczeni i spragnieni mogli posilić się w sklepiku szkolnym, w którym sprzedawały dziewczęta z klasy VIII b. W przerwie dyskoteki ok. 18.15 uczniowie klasy czwartej zostali poddani próbom celem przyjęcia ich w poczet klas starszych.

Więcej…

 

4We wtorek 17 września 2019 r. odbyły się w naszym mieście uroczyste obchody 80-tej rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, organizowane przez Związek Sybiraków w Mławie. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z opiekunami.
Uroczystości upamiętniające agresję Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie o godz. 10.00. Po nabożeństwie nastąpiło uformowanie kolumny i przemarsz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego, orkiestrą wojskową, pocztami sztandarowymi oraz zaproszonymi gośćmi i wszystkimi uczestnikami na cmentarz parafialny. Tam pod pomnikiem Golgoty Wschodu – Zesłańców Syberyjskich odegrane zostały hymny: państwowy i Sybiraków. Usłyszeliśmy także Apel Poległych, upamiętniający ofiary wojennych represji. Następnie wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono kwiaty i znicze.

Więcej…

 

2Uroczystości religijno – patriotyczne z okazji obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia mają w naszym mieście utartą, tę samą od lat formułę.  Rozpoczynają się mszą świętą w kościele pw. Św. Trójcy. Po niej na cmentarzu parafialnym składane są  kwiaty pod pomnikami poległych żołnierzy. Tak było również wczoraj. O godz. 10.00 odprawiona została w kościele pw. Świętej Trójcy msza święta w intencji Ojczyzny. Potem poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi i harcerzami spod kościoła na cmentarz parafialny, gdzie delegacje władz powiatu i miasta, służb mundurowych, organizacji kombatanckich i społecznych i partii politycznych złożyły wieńce i kwiaty.    

Więcej…

 

51 września b.r. Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem na uroczystości obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą w Uniszkach Zawadzkich. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Po okolicznościowych przemówieniach delegacje złożyły kwiaty pod  Mauzoleum Żołnierzy Września. W ten  sposób oddano hołd bohaterom spod Mławy z 1939 roku, a zgromadzona młodzież miała możliwość uczestniczeni w corocznej lekcji  patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości pod Pomnikiem Piechura zapalono 864 zniczy symbolizujących zidentyfikowanych poległych bohaterów w Bitwie pod Mławą.

Więcej…

 

3Na początku kwietnia Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Przebieranie  –   niepytanie”.  Uczennice klasy szóstej przebrały się i udały się uczniów do klas I – III oraz do przedszkolaków. Pod opieką wychowawców poszczególnych klas, uczennice prowadziły zajęcia. Przygotowały krzyżówki, rebusy, zagadki oraz prace praktyczne, które uczniowie wykonywali samodzielnie. Dziewczęta uczyły piosenek młodszych kolegów i koleżanki oraz tańczyły razem z nimi. Przeprowadziły konkurs na temat naszej szkoły. Za najlepsze odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody. Na koniec zajęć wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem w postaci ciasteczek – babeczek upieczonych przez uczennice klasy szóstej. Podczas tych nietypowych zajęć towarzyszyła wspaniała i wesoła atmosfera. Dla uczniów klas I – III  i przedszkolaków była to super wspólna zabawa.

Więcej…

 

1Wyniki konkursu na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną”

 • I miejsce Watemborska Zuzanna V a
 • II miejsce Falencka Zuzanna VII a
 • III miejsce Piekarski Łukasz V b
 • III miejsce Tuszyńska Maja V b

Wyróżnienia:

 • Szustek Bartosz VI a
 • Witkowski Adam VI b

W/w uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci słodyczy, które ufundował organizatorem konkursu – Samorząd Uczniowski.

Więcej…

 

4Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej polskiej Konstytucji, które nastąpiło 3 maja 1791 r. Uroczystości w Mławie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Ducha w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Stamtąd  przy akompaniamencie Mławskiej Orkiestry Dętej  poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod Dąb Niepodległości. Tu okolicznościowe przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski. Następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości". Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Janina Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z opiekunami w dn. 11 listopada b.r., podobnie jak wielu mławian, rozpoczęli świętowanie w kościele pw. Św. Trójcy. Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się pod ratusz, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę ze słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Kulminacyjnym punktem miejskich uroczystości było spotkanie w parku, gdzie w samo południe mieszkańcy zaśpiewali wraz z całą Polską hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.  W dalszej części patriotycznego spotkania u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego  delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Pod koniec października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu, nawiązującego tematyką do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie konkursu:

 • I miejsce Adam Witkowski
 • II miejsce Aleksandra Nowacka
 • Nagroda specjalna Sylwia Rząp
 • Nagroda główna Jakub Maruszewski
 • Nagroda główna Zuzanna Chmielewska
 • Wyróżnienie Piotr Przybyłowski
 • Wyróżnienie Maja Sadowska

Więcej…

 

qWe  wtorek  19  czerwca  2018r.  członkowie  Samorządu  Uczniowskiego  wybrali  się  wraz  z  opiekunami  do  Pizzerii u  Benka  w  Mławie.  Uczniowie podczas  wspólnego  posiłku  mieli  okazję  do  rozmów  podsumowujących  tegoroczne  działania  samorządowe. Wszyscy  zgodnie  stwierdzili, że  praca  w  SU  przyniosła  im  wiele  satysfakcji  i  niektórzy  już  zadeklarowali  chęć  dalszej  pracy  samorządowej  w  kolejnych  latach  szkolnych. 

 

4W środę 13 czerwca uczniowie kla  III – VII w tajnych wyborach wybrali swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny 2018/2019 zaznaczając na kartach do głosowania 5 wybranych osób. Owe osoby można było zobaczyć i posłuchać podczas prezentacji kandydatów na członków Samorządu Uczniowskiego w dniu 8 czerwca. Komisja po zliczeniu wszystkich ważnych głosów, zgodnie z procedurą, wyłoniła 8  osób, które otrzymały największą ilość głosów.

W skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszły następujące osoby :

 1. Powązka Adam
 2. Wtulich Anna
 3. Grabowska Julia
 4. Bergolc Nikoleta
 5. Wydra Jakub
 6. Bardoński Kamil
 7. Bańczyk Przemysław
 8. Szustek Bartosz

Więcej…

 

W maju z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny „Kocham moją rodzinę, bo …’’.
Uczniowie wykazali się pomysłowością i wykonane prace zawierają nie tylko elementy plastyczne, ale także wiersze, które opisują, dlaczego kochają  swoją rodzinę. Wszystkie prace zostały wyróżnione, a ich autorzy otrzymali słodkie upominki.  

konk1

 

2Jak co roku, dnia 3 Maja, Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Po mszy poczty udały się pod Dąb Niepodległości w Parku Miejskim gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono kwiaty pod Głazem „Niepodległości”. Następnie zebrani goście wysłuchali wiązanki melodii patriotycznych w wykonaniu Mławskiej Orkiestry Dętej. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny polonez mieszkańców Mławy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej…

 

1

Dnia 23 kwietnia o godz. 18.00 Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem w Kościele Św. Trójcy w Mławie z okazji uroczystych obchodów dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mławy. Po mszy, w strugach deszczu, poczty udały się pod pomnik Św. Wojciecha gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono kwiaty. Następnie zebrani goście udali się do Miejskiego Domu Kultury na uroczystość nadania pani Marii Świtoń tytułu Mławianina Roku 2017.

 

21 kwietnia mija 268 lat od narodzin Hugo Kołłątaja. Przypominamy, że patron naszej szkoły urodził się w Dederkałach Wielkich na Wołyniu. W tym roku urodziny patrona przypadają w Niedzielę Wielkanocną, więc przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas VIa i VIb złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona ostatniego dnia zajęć dydaktycznych przed świąteczną przerwą wielkanocną. 

Więcej…

 

aDnia 8 marca Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs dla klas IV-VII na Najsympatyczniejszą Dziewczynę Szkoły z okazji Dnia Kobiet. Najwięcej głosów od chłopców otrzymała Julia Grabowska z kl.VII a. Wyróżnione zostały także 3 uczennice: Gabriela Bednarz z kl.VIIa, Zuzanna Rzeplińska z kl. IVa i Weronika Kubich z kl.VIa.  Wszystkie 4 dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i  słodkie upominki. Gratulujemy!

Więcej…

 

Samorząd Uczniowski we współpracy za szkolnym Kołem Wolontariatu przeprowadził akcję charytatywną mającą na celu wsparcie małych pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie w środki do pielęgnacji ciała w postaci pampersów, mydeł, olejków, chusteczek itp. Środki czystości zostały przewiezione do ośrodka a uczniowie usłyszeli słowa podziękowania za włożony trud i wsparcie potrzebujących.

20171213 103015

 

and17130 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się zabawa andrzejkowa. Została ona zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Najpierw bawili się uczniowie klas I–III, którzy rozpoczęli zabawę o godzinie 15.00. Wszyscy chętnie tańczyli i brali udział we wróżbach. Ponadto w czasie zabawy mogli rozkoszować się słodkościami zakupionymi w sklepiku samorządowym siedząc w mini kawiarence. O godzinie 17.00 uczniowie klas IV-VII przybyli na dyskotekę andrzejkową. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych takich jak: wróżenia z kart, lania wosku czy też odgadywania swojej przyszłej połówki z pomocą andrzejkowego serca. Oprócz wróżb wszyscy chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj20
mod_vvisit_counterWczoraj441
mod_vvisit_counterTen tydzień3397
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6003
mod_vvisit_counterTen miesiąc14614
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem754042

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.227.2.246
,
Today: Sty 25, 2020