3Na początku kwietnia Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję „Przebieranie  –   niepytanie”.  Uczennice klasy szóstej przebrały się i udały się uczniów do klas I – III oraz do przedszkolaków. Pod opieką wychowawców poszczególnych klas, uczennice prowadziły zajęcia. Przygotowały krzyżówki, rebusy, zagadki oraz prace praktyczne, które uczniowie wykonywali samodzielnie. Dziewczęta uczyły piosenek młodszych kolegów i koleżanki oraz tańczyły razem z nimi. Przeprowadziły konkurs na temat naszej szkoły. Za najlepsze odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody. Na koniec zajęć wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem w postaci ciasteczek – babeczek upieczonych przez uczennice klasy szóstej. Podczas tych nietypowych zajęć towarzyszyła wspaniała i wesoła atmosfera. Dla uczniów klas I – III  i przedszkolaków była to super wspólna zabawa.

Więcej…

 

1Wyniki konkursu na „Najpiękniejszą pisankę wielkanocną”

 • I miejsce Watemborska Zuzanna V a
 • II miejsce Falencka Zuzanna VII a
 • III miejsce Piekarski Łukasz V b
 • III miejsce Tuszyńska Maja V b

Wyróżnienia:

 • Szustek Bartosz VI a
 • Witkowski Adam VI b

W/w uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci słodyczy, które ufundował organizatorem konkursu – Samorząd Uczniowski.

Więcej…

 

4Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni pierwszej polskiej Konstytucji, które nastąpiło 3 maja 1791 r. Uroczystości w Mławie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Ducha w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Stamtąd  przy akompaniamencie Mławskiej Orkiestry Dętej  poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali pod Dąb Niepodległości. Tu okolicznościowe przemówienia wygłosili senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski. Następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele kombatantów, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości". Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Janina Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Przedstawiciele pocztu sztandarowego wraz z opiekunami w dn. 11 listopada b.r., podobnie jak wielu mławian, rozpoczęli świętowanie w kościele pw. Św. Trójcy. Po mszy św. uczestnicy obchodów udali się pod ratusz, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę ze słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Kulminacyjnym punktem miejskich uroczystości było spotkanie w parku, gdzie w samo południe mieszkańcy zaśpiewali wraz z całą Polską hymn państwowy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili Poseł na Sejm RP Anna Cicholska i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.  W dalszej części patriotycznego spotkania u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego  delegacje władz państwowych, samorządowych oraz instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej.

Więcej…

 

1Pod koniec października Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów  do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu, nawiązującego tematyką do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie konkursu:

 • I miejsce Adam Witkowski
 • II miejsce Aleksandra Nowacka
 • Nagroda specjalna Sylwia Rząp
 • Nagroda główna Jakub Maruszewski
 • Nagroda główna Zuzanna Chmielewska
 • Wyróżnienie Piotr Przybyłowski
 • Wyróżnienie Maja Sadowska

Więcej…

 

qWe  wtorek  19  czerwca  2018r.  członkowie  Samorządu  Uczniowskiego  wybrali  się  wraz  z  opiekunami  do  Pizzerii u  Benka  w  Mławie.  Uczniowie podczas  wspólnego  posiłku  mieli  okazję  do  rozmów  podsumowujących  tegoroczne  działania  samorządowe. Wszyscy  zgodnie  stwierdzili, że  praca  w  SU  przyniosła  im  wiele  satysfakcji  i  niektórzy  już  zadeklarowali  chęć  dalszej  pracy  samorządowej  w  kolejnych  latach  szkolnych. 

 

4W środę 13 czerwca uczniowie kla  III – VII w tajnych wyborach wybrali swoich reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny 2018/2019 zaznaczając na kartach do głosowania 5 wybranych osób. Owe osoby można było zobaczyć i posłuchać podczas prezentacji kandydatów na członków Samorządu Uczniowskiego w dniu 8 czerwca. Komisja po zliczeniu wszystkich ważnych głosów, zgodnie z procedurą, wyłoniła 8  osób, które otrzymały największą ilość głosów.

W skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 weszły następujące osoby :

 1. Powązka Adam
 2. Wtulich Anna
 3. Grabowska Julia
 4. Bergolc Nikoleta
 5. Wydra Jakub
 6. Bardoński Kamil
 7. Bańczyk Przemysław
 8. Szustek Bartosz

Więcej…

 

W maju z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny „Kocham moją rodzinę, bo …’’.
Uczniowie wykazali się pomysłowością i wykonane prace zawierają nie tylko elementy plastyczne, ale także wiersze, które opisują, dlaczego kochają  swoją rodzinę. Wszystkie prace zostały wyróżnione, a ich autorzy otrzymali słodkie upominki.  

konk1

 

2Jak co roku, dnia 3 Maja, Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Po mszy poczty udały się pod Dąb Niepodległości w Parku Miejskim gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono kwiaty pod Głazem „Niepodległości”. Następnie zebrani goście wysłuchali wiązanki melodii patriotycznych w wykonaniu Mławskiej Orkiestry Dętej. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny polonez mieszkańców Mławy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej…

 

1

Dnia 23 kwietnia o godz. 18.00 Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem w Kościele Św. Trójcy w Mławie z okazji uroczystych obchodów dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mławy. Po mszy, w strugach deszczu, poczty udały się pod pomnik Św. Wojciecha gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono kwiaty. Następnie zebrani goście udali się do Miejskiego Domu Kultury na uroczystość nadania pani Marii Świtoń tytułu Mławianina Roku 2017.

 

21 kwietnia mija 268 lat od narodzin Hugo Kołłątaja. Przypominamy, że patron naszej szkoły urodził się w Dederkałach Wielkich na Wołyniu. W tym roku urodziny patrona przypadają w Niedzielę Wielkanocną, więc przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas VIa i VIb złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona ostatniego dnia zajęć dydaktycznych przed świąteczną przerwą wielkanocną. 

Więcej…

 

aDnia 8 marca Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs dla klas IV-VII na Najsympatyczniejszą Dziewczynę Szkoły z okazji Dnia Kobiet. Najwięcej głosów od chłopców otrzymała Julia Grabowska z kl.VII a. Wyróżnione zostały także 3 uczennice: Gabriela Bednarz z kl.VIIa, Zuzanna Rzeplińska z kl. IVa i Weronika Kubich z kl.VIa.  Wszystkie 4 dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i  słodkie upominki. Gratulujemy!

Więcej…

 

Samorząd Uczniowski we współpracy za szkolnym Kołem Wolontariatu przeprowadził akcję charytatywną mającą na celu wsparcie małych pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie w środki do pielęgnacji ciała w postaci pampersów, mydeł, olejków, chusteczek itp. Środki czystości zostały przewiezione do ośrodka a uczniowie usłyszeli słowa podziękowania za włożony trud i wsparcie potrzebujących.

20171213 103015

 

and17130 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się zabawa andrzejkowa. Została ona zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Najpierw bawili się uczniowie klas I–III, którzy rozpoczęli zabawę o godzinie 15.00. Wszyscy chętnie tańczyli i brali udział we wróżbach. Ponadto w czasie zabawy mogli rozkoszować się słodkościami zakupionymi w sklepiku samorządowym siedząc w mini kawiarence. O godzinie 17.00 uczniowie klas IV-VII przybyli na dyskotekę andrzejkową. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych takich jak: wróżenia z kart, lania wosku czy też odgadywania swojej przyszłej połówki z pomocą andrzejkowego serca. Oprócz wróżb wszyscy chętnie zajmowali miejsce na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki.

Więcej…

 

DSC 0126

11 listopada, jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły brali udział w miejskich uroczystościach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym uroczystym dniu obecny był również spoczet sztandarowy naszej szkoły. Część oficjalna poprzedzona została mszą świętą w kościele Świętej Trójcy. Historyczny akcent uroczystości podkreślili uczniowie szkół średnich w przekazie słowno – muzycznym, a tym samym wprowadzili w atmosferę wydarzeń smutnych a jednocześnie radosnych, gdyż po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność. Msza święta została odprawiona w intencji Ojczyzny.

Więcej…

 

6Oddając cześć osobom zmarłym, uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz parafialny, gdzie zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy oraz byłych pracowników naszej szkoły. Była to również okazja do odwiedzenia grobów rodzinnych, osób bliskich i kochanych, tych, którzy pozostali tylko w naszej pamięci. Kultywując tradycje odwiedzania grobów zmarłych staramy się uczyć dzieci, że w życie człowieka są momenty radosne, ale również chwile zadumy, chwile, podczas których myśli każdego z nas skierowane są do tych, którzy odeszli, którym jesteśmy winni pamięć i cześć.

 

Więcej…

 

3Dnia 29 września Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka dla klas IV-VII. W trakcie imprezy odbyło się "Pasowanie na żaczka" dla klas czwartych. Czwartoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami musieli zaliczyć kilka zadań sprawnościowych i wokalnych przygotowanych przez p. Dariusza Kieglerskiego, np.: kręcenie hula-hop, odbijanie baloników oraz śpiewanie popularnej piosenki „Przez twe oczy zielone”. Po pomyślnym ukończeniu zadań gospodarze klas najmłodszych otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające przyjęcie czwartoklasistów w poczet starszej grupy wiekowej. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka.

Więcej…

 

118 września Samorząd Uczniowski reprezentował szkołę podczas uroczystej mszy świętej w Kościele Św. Trójcy w Mławie odprawionej w intencji 78 rocznicy Dnia Sybiraka. Po mszy odbyła się akademia w Miejskim Domu Kultury w Mławie. Nasi uczniowie z klasy VIa i VIb wygłosili wiersz o tematyce wojennej oraz zaśpiewali wzruszającą piosenkę „Polskie Kwiaty”. Na zakończenie uczeń klasy VIIa Maciej Rudnicki zagrał na skrzypcach „Rotę”. Była to kolejna lekcja patriotyzmu łącząca pokolenia.

Więcej…

 

21 września Samorząd Uczniowski reprezentował naszą szkołę ze sztandarem pod Pomnikiem Piechura w Uniszkach Zawadzkich. Po mszy polowej z udziałem Kampanii Honorowej 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz przemowach zaproszonych gości złożono kwiaty pod Mauzoleum Żołnierzy Września 1939r. W ten sposób oddano hołd bohaterom walk spod Mławy, a zgromadzona młodzież miała możliwość uczestniczenia w lekcji patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości zapalono 864 zniczy symbolizujących zidentyfikowanych poległych w Bitwie pod Mławą.

Więcej…

 

3Zadaniem dla chętnych uczniów z klas IV-VI było wykonanie makiety pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie". Makietę należało wykonać  w formie przestrzennej z wykorzystaniem różnych materiałów.  Dopuszczalne było wykorzystanie gotowych modeli pojazdów. Autorzy makiet wykazali się umiejętnościami plastycznymi, pomysłowością i oryginalnością wykonania. Wykonane prace można było podziwiać w korytarzu szkoły na parterze. Najchętniej zwłaszcza przez najmłodszych uczniów były oglądane te makiety, na których znalazły się podświetlone elementy. Celem wystawy było propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczniów zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.Organizatorem wystawy był Samorząd Uczniowski.

Więcej…

 

1Mławskie obchody 226. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (po amerykańskiej) konstytucji, rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. Ducha Świętego (parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski). Po mszy uroczystości przeniosły się pod Dąb Niepodległości w miejskim parku. O wielkiej wartości i mocy niezwykle ważnego wydarzenia, jakim było uchwalenie konstytucji trzeciomajowej, mówił burmistrz Sławomir Kowalewski. Przybyłe do parku delegacje złożyły pod Głazem Niepodległości wiązanki. Delegację z naszej szkoły reprezentowała dyr. Lampkowska wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Po części oficjalnej, na festyn pod hasłem „Wszyscy jesteśmy biało-czerwoni" zaprosiła Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Mławie.

Więcej…

 

1W niedzielę, 23 kwietnia b.r. delegacja pocztu sztandarowego z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mława. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji mieszkańców Mławy w Kościele Świętej Trójcy. Po mszy św. poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Św. Wojciecha. Po okolicznościowych przemówieniach przedstawicieli władz państwowych i samorządowych złożono wiązanki pod Pomnikiem Patrona. Dalsza część uroczystości – nadania Henrykowi Sławucie tytułu Mławianina Roku 2016 – odbywała się w sali kina Miejskiego Domu Kultury.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień460
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3611
mod_vvisit_counterTen miesiąc12647
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc18690
mod_vvisit_counterRazem670199

Online (20 minutes ago): 5
Your IP: 100.24.209.47
,
Today: Sie 26, 2019