W roku szkolnym 2019/2020 chętni uczniowie z klas IV - VIII w ramach nauki języków obcych biorą udział w innowacji pedagogicznej  „Ćwiczenie czyni mistrza. Insta.ling - skuteczna nauka słówek” .

Metoda nauki słownictwa proponowana przez platformę internetową Insta.Ling.pl jest doskonałym narzędziem do nauki nowego słownictwa i utrwalania wcześniej poznanych słów. System ten umożliwia indywidualizację procesu nauczania poprzez zapamiętywanie błędów ucznia i sprawdzanie postępów z zakresu tego słownictwa. Insta.Ling jest wspaniałym środkiem dydaktycznym, który wspiera rozwój uczniów zdolnych, ale także pomaga budować pozytywną samoocenę i motywuje do nauki  uczniów mających trudności na innych płaszczyznach językowych np. związanych z gramatyką.

Opis innowacji

 

3W środę, 8 maja odbyła się prezentacja wyników projektu edukacyjnego z języka angielskiego „Podróż po krajach anglojęzycznych” w klasie 4a. Celami tego projektu były: zapoznanie z krajami anglojęzycznymi i najważniejszymi informacjami na ich temat, nauka systematyczności i dotrzymywania terminów, podejmowanie decyzji, twórcze myślenie, planowanie i organizacja pracy, zbieranie i selekcjonowanie informacji, wdrażanie do samodzielności w doskonaleniu kompetencji lingwistycznej i międzykulturowej, rozwój kompetencji personalnych i społecznych. Uczniowie zmagali się z sześcioma etapami projektu przez prawie dwa miesiące współpracując w grupie w celu wykonania lapbooka o wybranym kraju anglojęzycznym (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii) i na koniec nagrywając filmik zachęcający do odwiedzenia tego kraju.

Więcej…

 

9229 marca odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs języka niemieckiego „Deutsch macht Spaß”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z siedmiu szkół podstawowych z naszego miasta.
„Deutsch macht Spaß” przyjął formę multimedialną. Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w aplikacji Kahoot przy użyciu smartphonów. Rozgrywki językowe podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym z nich uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę z zakresu kulturo- i krajoznawstwa w obszarze krajów niemieckojęzycznych, a wiec Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Drugim etapem konkursu był quiz leksykalno- gramatyczny.

Więcej…

 

4W dniach od 25 lutego 2019r. do 1 marca 2019r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego „What? Where?” dla klas IV- VIII. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali test w języku angielskim na smartfonach w aplikacji Kahoot. Dla klas czwartych i piątych test multiple choice(poziom A1) składał się z 36 zadań zamkniętych o tematyce: rodzina, zwierzęta, święta, pogoda, przybory szkolne, produkty żywnościowe, wygląd zewnętrzny, ubrania, hobby i środki transportu. Dla klas szóstych test multiple choice(poziom A1+) składał się z 40 zadań zamkniętych o tematyce: rodzina, czas, zawody, środki transportu, pogoda i przedmioty szkolne. Natomiast dla klas siódmych i ósmych test multiple choice (poziom A2) składał się z 22 zadań zamkniętych o tematyce: zawody i czynności z nimi związane, przymiotniki związane z osobowością, stopniowanie przymiotników, przyimki miejsca oraz kolokacje przymiotnika z przyimkami.

Więcej…

 

4W walentynkowe popołudnie chętni uczniowie z klas 4-8 mieli okazję zaprezentować swój talent artystyczny na wieczorze poetycko-muzycznym, zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych – „Miłość niejedno ma imię”. Młodzi artyści zaproponowali słuchaczom spędzenie kilku nastrojowych, magicznych chwil w otoczeniu poezji zainspirowanej świętem zakochanych. Tego  wyjątkowego popołudnia nasi artyści zabrali obecnych słuchaczy w emocjonalną podróż, aby poruszyć zmysły i uświadomić zebranym, że – „Bije zegar godziny, my wtedy mawiamy: Jak ten czas szybko mija – a to my mijamy”.
Uczniowie wprowadzili nas w walentynkowy nastrój recytując i śpiewając po polsku, angielsku, niemiecku i nawet grecku.

Więcej…

 

W grudniu  uczniowie klas szóstych i siódmych realizowali międzynarodowy projekt świąteczny „Wesołych Świąt Europo!”w języku niemieckim. Projekt przeprowadzony został w ramach Programu eTwinning, działającego pod opieką Komisji Europejskiej i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i obejmuje partnerstwo i współpracę szkół w obszarze państw Unii Europejskiej, Partnerstwa Wschodniego oraz Eurosródziemnomorskiego.
W projekcie uczestniczyło sześć państw europejskich: Słowacja, Grecja, Hiszpania, Polska i Włochy.  Nasi uczniowie wysłali pocztą tradycyjną własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi w języku niemieckim  do zaprzyjaźnionych szkół europejskich. Do życzeń dołączyliśmy także listy prezentujące naszą szkołę oraz tradycje świąteczne w Polsce.  Jednocześnie dotarły już do naszej szkoły kartki z życzeniami, listy i zdjęcia  od partnerów projektu.

Więcej…

 

wasistdas

Pod koniec listopada 2018 r. odbył się szkolny konkurs języka niemieckiego „Was ist das?" dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Podczas konkursu uczniowie  rozwiązywali test w języku niemieckim ( poziom A1 i A2) na smartfonach w aplikacji Kahoot. Test multiple choice składał się z 20 zadań zamkniętych o tematyce: człowiek, zdrowie, zawody, praca, zwierzęta, godziny zegarowe, hobby. W konkursie wzięło udział  23 uczniów.

  • Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Chmielewska z kl. VIb zdobywając 27, 4 pkt.,
  • drugie - Zuzanna Rychcik kl. VIIa (27, 27 pkt.),
  • trzecie - Magdalena Merchel kl. VIIb  (25 pkt.).

Ponieważ różnica punktów była minimalna jury postanowiło przyznać również wyróżnienie dla Oliwii Piątkowskiej z kl. VIIIb (24, 3 pkt.).

Więcej…

 

12 października 2018 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części artystycznej uczniowie klasy 1b podziękowali nauczycielom szkoły i przedszkola również w języku angielskim wykonując piosenkę „Thank you”.

4

 

1W piątek, 25 maja 2018r., w klasie Vb na języku angielskim odbyła się lekcja otwarta dla zespołu humanistycznego. Miała ona na celu zaprezentowanie nowych metod dotyczących TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnej)  i podzielenie się tą wiedzą z innymi nauczycielami.
Głównym celem lekcji było utrwalenie czasu przeszłego Past Simple. W tym celu wykorzystano odpowiednie aplikacje na smartfony/ tablety. Najpierw, w drużynowej grze „Charades!” (tzw. czółko), uczniowie przypomnieli sobie regularne i nieregularne formy Past Simple poznanych czasowników.  Drużyna, która w ciągu dwóch minut odgadła najwięcej czasowników i podała poprawną formę przeszłą otrzymała „plusy” w formie naklejek. Następnie w pracy indywidualnej, dzięki aplikacji Kahoot, dzieci powtórzyły tworzenie zdań pozytywnych, negatywnych i pytań, „klikając” na swoim smartfonie/ tablecie właściwe odpowiedzi.

Więcej…

 

35193510 2425046260842454 792737528460345344 nW sobotę, 9 czerwca 2018r. podczas rodzinnego pikniku w ZPO nr 2 w Mławie odbyło się rozstrzygnięcie VI Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Konkurs miał formę testu i uczniowie pisali go 15 maja. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowała 5-osoba grupa z klas III-VII, jeden uczeń z każdego rocznika. Z radością informujemy, że wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazły się aż dwie osoby z naszej placówki: Maciej Pawłowski z kl. VIa zajął II miejsce w kategorii klas VI, a Iza Obłąkowska z kl. VIIa zajęła II miejsce w kategorii klas VII. Serdecznie gratulujemy!

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj803
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2374
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3528
mod_vvisit_counterTen miesiąc9065
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698797

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019