Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

85187557 184339836258264 5766640438429614080 n 420x315W piątkowe popołudnie, 7 lutego uczniowie klas piątych spotkali się w świetlicy szkolnej, aby wspólnie obejrzeć najnowszą część nowej wersji Spidermana „Daleko od domu”. Ponieważ był to wieczorek językowy, film był w języku angielskim, z polskimi napisami. Aby uprzyjemnić sobie seans przynieśli popcorn i napoje. Choć po lekcjach rozpoczął się już czas ferii, frekwencja uczniów na pokazie filmu była wysoka, a spotkanie należy do udanych.

Więcej…

 

84542563 627369921165202 3928931465567404032 n 315x420Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 2a poszerzają słownictwo z zakresu ludzkiego ciała. Przy tej okazji bawiąc się „w lekarza” i tworząc krótkie dialogi realizują elementy doradztwa zawodowego.

Więcej…

 

20191205 130107 420x199Już po raz kolejny   uczniowie naszej szkoły realizowali międzynarodowy projekt świąteczny „Wesołych Świąt Europo!”w języku niemieckim. Projekt przeprowadzony został w ramach Programu eTwinning,  obejmującego partnerstwo i współpracę szkół w obszarze państw Unii Europejskiej, Partnerstwa Wschodniego oraz Eurosródziemnomorskiego. W projekcie uczestniczyło sześć państw: Słowenia, Grecja, Turcja, Polska(Lisiec Wielki i Pawłowice).  Nasi uczniowie wysłali pocztą tradycyjną własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi w języku niemieckim  do zaprzyjaźnionych szkół europejskich. Do życzeń dołączyliśmy także listy prezentujące naszą szkołę oraz tradycje świąteczne w Polsce. Jednocześnie dotarły już do naszej szkoły kartki z życzeniami, listy i zdjęcia od partnerów projektu.

Więcej…

 

81470182 547505919312601 6229643672489558016 n 420x315Na przełomie października i grudnia 2019r. uczniowie klasy 5a zrealizowali projekt informatyczno-językowy „My own game – tworzymy własną grę online”. Jego celem było stworzenie przez dzieci gier i quizow w języku angielskim o różnej tematyce związanej z zagadnieniami omawianymi na różnych przedmiotach szkolnych. Na początku uczniowie zostali zapoznani z działaniem aplikacji LearningApps, jej cechami i możliwościami. Następnie, konsultując poprawność językową z nauczycielem, tworzyli swoje własne quizy i gry. Ostatnim etapem była ewaluacja projektu poprzez zagranie przez uczniów w gry kolegów i koleżanek.

Więcej…

 

3Szkolny konkurs języka niemieckiego „WAS IST DAS?” już na stałe wpisał się w plan konkursów naszej szkoły. Chętni uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych uczący się tego języka zarówno na zajęciach dodatkowych, jak i obowiązkowych, zmierzyli się wykonując różnego rodzaju zadania gramatyczno-leksykalne na smartfonach w aplikacji Kahoot. Test multiple choice składał się z 20 zadań zamkniętych o tematyce: człowiek, zdrowie, zawody, praca, zwierzęta, godziny zegarowe, hobby.

  • I miejsce zajęła Zuzanna Rychcik z kl.VIIIa zdobywając 23,4 pkt.,
  • II miejsce - ex aequo – Martyna Maćkowska z kl.VIIIa oraz Piotr Chmielewski z kl.VIIIb (22pkt.),
  • III miejsce– Alicja Pszczółkowska z kl. VIc  (19 pkt.).

Serdecznie gratulujemy!

Więcej…

 

2Już w przedszkolu i nauczaniu wczesnoszkolnym dzieci realizują treści z doradztwa zawodowego. Na zajęciach języka angielskiego maluchy odgrywają różne role zawodowe w zabawie. Tym razem uczniowie klas pierwszych bawili się w „sklep” wcielając się w postaci zarówno klienta, jak i sprzedawcy. Dialogi prowadzono oczywiście w języku angielskim.

Więcej…

 

8W poniedziałek uczniowie klasy VIIIa zaprosili na swoją lekcję języka niemieckiego zaprzyjaźnioną klasę partnerską z Holandii na wideokonferencję. Za pomocą Skype rozmawiali ze swoimi rówieśnikami po niemiecku, na temat hobby, swoich zainteresowań, sportu, lubianej muzyki i szkoły. Spotkanie to było naszych uczniów doskonałą okazją aby rozwijać swoje umiejętności językowe, poznawać życie rówieśników w Europie, uczyć się otwartości i tolerancji  wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.

Więcej…

 

Uczniowie klas siódmych stając przed trudnym zadaniem opanowania czasów angielskich sami przygotowali sobie pomoce do aktywizowania wiedzy na ich temat. W tym celu nagrali filmiki/ prezentacje, które mają za zadanie przypominać im, kiedy zastosować dany czas teraźniejszy, a kiedy konkretny czas przeszły oraz jak budować poprawne zdania w tych czasach. Filmiki przydają się uczniom nie tylko teraz, ale posłużą im również w przyszłości, w każdej chwili, gdy będą potrzebowali wrócić do tej wiedzy. Dzięki stworzonym kodom QR prowadzącym do tych filmików w Internecie, które siódmoklasiści wkleili do zeszytów, mogą oni szybko znaleźć potrzebne wiadomości.

Present Simple film https://youtu.be/REpOZBr0p2UPresent Simple dialog https://youtu.be/P7Kbu4h-btw

 

Present Continuous https://youtu.be/1el4FcPP7kM

 

Past Simple kl. 7

https://youtu.be/4pIT5fAF8x0

 

Past Simple vs  Past Continuous  https://youtu.be/nR4YDOZos9Q

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2019/2020 chętni uczniowie z klas IV - VIII w ramach nauki języków obcych biorą udział w innowacji pedagogicznej  „Ćwiczenie czyni mistrza. Insta.ling - skuteczna nauka słówek” .

Metoda nauki słownictwa proponowana przez platformę internetową Insta.Ling.pl jest doskonałym narzędziem do nauki nowego słownictwa i utrwalania wcześniej poznanych słów. System ten umożliwia indywidualizację procesu nauczania poprzez zapamiętywanie błędów ucznia i sprawdzanie postępów z zakresu tego słownictwa. Insta.Ling jest wspaniałym środkiem dydaktycznym, który wspiera rozwój uczniów zdolnych, ale także pomaga budować pozytywną samoocenę i motywuje do nauki  uczniów mających trudności na innych płaszczyznach językowych np. związanych z gramatyką.

Opis innowacji

 

3W środę, 8 maja odbyła się prezentacja wyników projektu edukacyjnego z języka angielskiego „Podróż po krajach anglojęzycznych” w klasie 4a. Celami tego projektu były: zapoznanie z krajami anglojęzycznymi i najważniejszymi informacjami na ich temat, nauka systematyczności i dotrzymywania terminów, podejmowanie decyzji, twórcze myślenie, planowanie i organizacja pracy, zbieranie i selekcjonowanie informacji, wdrażanie do samodzielności w doskonaleniu kompetencji lingwistycznej i międzykulturowej, rozwój kompetencji personalnych i społecznych. Uczniowie zmagali się z sześcioma etapami projektu przez prawie dwa miesiące współpracując w grupie w celu wykonania lapbooka o wybranym kraju anglojęzycznym (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii) i na koniec nagrywając filmik zachęcający do odwiedzenia tego kraju.

Więcej…

 

9229 marca odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs języka niemieckiego „Deutsch macht Spaß”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z siedmiu szkół podstawowych z naszego miasta.
„Deutsch macht Spaß” przyjął formę multimedialną. Uczestnicy konkursu rywalizowali między sobą w aplikacji Kahoot przy użyciu smartphonów. Rozgrywki językowe podzielone zostały na dwa etapy. W pierwszym z nich uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę z zakresu kulturo- i krajoznawstwa w obszarze krajów niemieckojęzycznych, a wiec Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein. Drugim etapem konkursu był quiz leksykalno- gramatyczny.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj293
mod_vvisit_counterWczoraj402
mod_vvisit_counterTen tydzień1898
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2859
mod_vvisit_counterTen miesiąc9930
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc11184
mod_vvisit_counterRazem866524

Online (20 minutes ago): 7
Your IP: 54.237.183.249
,
Today: Wrz 24, 2020