Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym zachęcamy Was, drodzy Nauczyciele i Rodzicie uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, do utworzenia w klasach Waszych dzieci Klubów Śniadanie Daje Moc oraz do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Śniadanie Daje Moc.

Więcej…

 

Program „Owoce w szkole” jest programem Wspólnej Polityki Rolnej(WPR) Unii Europejskiej uruchomionym przez Komisję Europejską od roku szkolnego 2009/2010. Program „Owoce w szkole” ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić siędo ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które – jak wykazują badania – będą utrzymywały się również w późniejszych latach życia. W programie uczestniczą dzieci uczęszczające do klas I–III szkół podstawowych, których rodzice lub opiekunowie prawniwyrazili zgodę na udział w programie. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje w szkole porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Owoce w szkole". Dzieci otrzymują świeże warzywa i owoce, gotowe do spożycia. Ponadto prowadzimy akcje i zajęcia edukacyjne propagujące zasady zdrowego odżywiania.

KOMIKS   PLAN LEKCJI


Materiały do lekcji

 

Tydzień Zdrowej Żywności
w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie
w ramach realizacji programu „Owoce w szkole”

kl. I – III
Program edukacyjny – „Tydzień Zdrowej Żywności”
07.11.2011 r.  – 10.11.2011 r.

07.11.2011 r. (poniedziałek) – Wszyscy jedzą jabłka
08.11.2011 r. (wtorek) – Dzień Zdrowego Śniadania.
                                         Dzień z marchewką
09.11.2011 r. (środa)  - Dzień razowego chleba
10.11.2011 r. (czwartek) – Dzień jogurtowy


W dniach 7 - 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Hugona Kołłątaja odbywał się Tydzień Zdrowej Żywności. Związany był z przystąpieniem szkoły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” oraz realizacji w klasach I – III programu „Owoce w szkole”. Akcję rozpoczęliśmy w poniedziałek ogłaszając go Dniem Jabłka - hasło dnia "Wszyscy jedzą jabłka". Tego dnia na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o zdrowej żywności, dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Każdy zjadł tego dnia jabłuszko. We wtorek - 8 listopada, świętowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci w klasach wspólnie spożywały drugie śniadanie. Był to posiłek przyniesiony z domu lub samodzielnie przygotowany przez dzieci. Na stołach pojawiły się same zdrowe pokarmy: pieczywo pełnoziarniste, jogurty, sery, warzywa, owoce oraz marchewka. Nauczyciele udokumentowali wspólnie zorganizowane z uczniami śniadanie w postaci zdjęć, reportaży. Kolejne dni to Dzień Razowego Chleba oraz Dzień Jogurtowy. Dzięki aktywności całej szkolnej społeczności w tych wydarzeniach, zwróciliśmy uwagę, głównie uczniom, na konieczność codziennej dbałości o spożywanie śniadania, ale i na jego prawidłowy skład, wartość i kulturę konsumpcji. Reportaże z akcji zamieszczonesą nastronie www.sniadaniedajemoc.pl

Prezentujemy wybrane zdjęcia z realizacji programu


Tablica informująca wszystkich uczniów o realizacji w szkole „Tygodnia Zdrowej Żywności”


Uczniowie doskonale wiedzą i pamiętają - że zawsze myjemy owoce przed jedzeniem!


Wszyscy chętnie pijemy soki owocowo – warzywne…

 
…  jemy smaczne i zdrowe jabłka!

 
Miło jest jeść drugie śniadanie w towarzystwie kolegów i koleżanek

 
Uczniowie z klasy IIa przygotowali plakaty w ramach programu – „Owoce w szkole”

A tak spożywali śniadanie uczniowie klasy III b.

Opracowała: Urszula Smolińska 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Zegar
Ulti Clocks content
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj792
mod_vvisit_counterWczoraj764
mod_vvisit_counterTen tydzień2363
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3528
mod_vvisit_counterTen miesiąc9054
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15183
mod_vvisit_counterRazem698786

Online (20 minutes ago): 14
Your IP: 3.228.24.192
,
Today: Paź 15, 2019