IMG 20200109 113531 420x315Sposób realizacji „Aktywna przerwa”
Tuż po przerwie świątecznej w naszej szkole ruszyła akcja pod hasłem „Aktywna przerwa”. Jest to jedno z działań realizowanych w ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie – „Żyjmy zdrowo”. Odbiorcami są uczniowie klas IV – VIII. Celem „Aktywnej przerwy” jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową. Ta akcja w pozytywny sposób pomaga rozładować energię, odreagować napięcia i poprawić nastrój, co zwiększa efektywność uczenia się. Podczas długich przerw 15 i 20 minutowej uczniowie doskonalą swoją sprawność fizyczną, a tym samym rozwijają swoje zainteresowania sportowe.

Więcej…

 

IMG 20191128 1114541 315x420Jesień i zima to sezon, w którym dzieci często zapadają na grypę lub przeziębienie. Grypa jest zakaźną chorobą, a jej wirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego pani pielęgniarka podpowiedziała uczniom, w jaki sposób chronić się przed grypą.
Przede wszystkim właściwie się odżywiać. W okresie jesienno-zimowym jemy dużo  warzyw i owoców, szczególnie zawierających witaminę C, która wspomaga działanie układu odpornościowego. Znajdziemy ją w natce pietruszki, kiszonej kapuście czy owocach cytrusowych.
Należy też ubierać się odpowiednio do temperatury i warunków pogodowych. Najlepszy jest sposób „na cebulkę”.
Pamiętamy też o higienie i dobrych nawykach. Częste mycie rąk, szczególnie przed posiłkami, po powrocie z zabawy na zewnątrz czy skorzystaniu z toalety pozwoli  chociaż na częściowe pozbycie się wirusów i bakterii. Kichamy i kaszlemy w rękaw, nie w dłonie, bo to zwiększa ryzyko zakażenia wirusem. Kl.IIIb zademonstrowała, jak robić to właściwie.

Więcej…

 

Moduł: Bezpieczeństwo7
Zadanie: Jestem bezpieczny – dbam o swoje bezpieczeństwo w domu, w drodze do szkoły i miejscach użyteczności publicznej
W pierwszym tygodniu grudnia uczniowie klasy czwartej na lekcji techniki uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy, dzięki którym  nauczyli się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. Wykorzystując fantom dzieci uczyły się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha, ćwiczyły oddechy oraz uciski ratownicze. Ta forma zajęć odbywa się w naszej szkole już od kilku lat i stanowi ważne ogniwo w  procesie edukacyjnym. Głównym celem edukacyjnym było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, wykształcenie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Podczas zajęć uczniowie również przypomnieli numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji oraz nauczyli się prowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do  osoby poszkodowanej w wypadku. Ponadto w trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się o obowiązku udzielania pierwszej pomocy i odpowiedzialności prawnej nałożonej na każdego obywatela.

Więcej…

 

79864645 160127338556118 7508509264780984320 n6 grudnia b.r. w Szkole Podstawowej w Strzegowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halową piłkę nożną chłopców. Do tej rywalizacji przystąpiło sześć najlepszych drużyn, które pomyślnie przebrnęły wcześniejsze eliminacje. Najpierw rozgrywki toczyły się w dwóch grupach. Drużyna z naszej szkoły w swojej grupie pokonała drużyny z Szydłowa 4:1 i Strzegowa 3:0, a w półfinale drużynę z Wiśniewa 5:0. W finale chłopcy zagrali ze Szkołą Podstawową nr 7 z Mławy przegrywając 1:2. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wystąpili w składzie: Radzki Adam, Piłkowski Adam, Kołakowski Maciej, Kurowski Sebastian, Łukaszewski Miłosz,Powązka Adam, Wojtkowski Mikołaj, Kulasiński Ksawier, Wydra Jakub. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

Moduł: Aktywność fizycznaIMG 20191126 110718 420x315
Zadanie: Kondycja fizyczna i dbałość o sylwetkę
Sposób realizacji: Zajęcia na basenie

Uczniowie klas II – IV objęci są programem nauki pływania. Zajęcia na pływalni odbywają się co dwa tygodnie i trwają jedną godzinę lekcyjną. Zajęcia w klasach drugich i trzecich prowadzone są przez instruktorów nauki pływania zatrudnionych przez MOSiR w Mławie. Ćwiczenia w wodzie prowadzone są z wykorzystaniem atrakcyjnych i  zróżnicowanych zestawów ćwiczeń, w ciekawy i bezpieczny sposób zachęcają dzieci do zabaw w wodzie i nauki pływania. W klasach czwartych zajęcia na pływalni prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. Pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie doskonalą technikę pływania stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Nauka pływania z różnorodnym sprzętem pneumatycznym  przynosi wiele radości i pozytywnych emocji, a samodzielne pływanie daje dziecku satysfakcję ze zdobycia nowej, trudnej do opanowania umiejętności oraz podnosi wiarę we własne siły i możliwości.

Więcej…

 

20191122 130545 420x236W dniach 22 i 27 listopada bieżącego roku klasy ósme w ramach zajęć z Edukacj dla bezpieczeństwa uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Podczas spotkania strażacy przybliżyli swoją pracę i zadania. Uczniowie mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy o przyczynach i zasadach postępowania podczas pożaru oraz zapoznali się ze środkami wykorzystywanymi do gaszenia ognia. Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie ze strony uczniów, którzy mieli szansę na korzystanie z doświadczeń strażaków.

Więcej…

 

Moduł: Zachowania proekologiczneIMG 20191125 090138 315x420
Zadanie: „Czysta Ziemia – Czysta Planeta”
Sposób realizacji: Dbamy o zieleń wokół naszej szkoły

W ramach zainicjonowanej przez Burmistrza Miasta Mława akcji pod nazwą: 590 drzew na 590 lecie nadania praw miejskich Mławy uczniowie klas ósmych na terenie szkolnym posadzili szesnaście drzew = szesnaście klas. Posadzono rodzime liściaste gatunki: brzozy, dęby, jarzębiny i graby. W sąsiedztwie Dębu Tysiąclecia posadzonego w 1966r., stojącego za salą gimnastyczną posadzono Dąb 590 lecie Mławy.

Więcej…

 

053 420x315W miesiącach jesienno – zimowych wcześniej zapadający zmierzch powoduje, że zarówno piesi, jak i rowerzyści poruszając się na drodze podczas słabej widoczności i najczęściej w ciemnych ubraniach, stają się dla kierującego praktycznie niewidoczni. Powoduje to zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków. Widoczność pieszych w tym okresie staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego też uczniowie klasy czwartej w ramach wychowania komunikacyjnego wysłuchali kilka cennych porad „Pana Stopka” (oficjalne nazewnictwo to „kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejścia dla pieszych”), dotyczących przechodzenia przez jezdnię:

 • - należy przechodzić przez jezdnię, patrząc przed siebie, a nie w telefon
 • - nie należy przebiegać przez jezdnię
 • - przechodzimy przez jezdnię tylko w miejscu dobrej widoczności drogi
 • - nie można zwalniać lub zatrzymywać się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię
 • - nie należy wkraczać na jezdnię bezpośrednio przed jadący samochód nawet wtedy gdy znajdujemy się przed przejściem dla pieszych
 • - przejście przez jezdnię jest dozwolone jeżeli odległość od wyznaczonego przejścia dla pieszych przekracza 100 metrów
 • - należy również pamiętać, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Więcej…

 

Mistrzostwa powiatu dziewcząt w halową piłkę nożną dziewcząt rocznik 2005-2006 zostały rozegrane w dniu 26.11.2019 w Szkole Podstawowej w Wiśniewie. Wyniki:

 1. Szkoła Podstawowa Wiśniewo
 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mławie
 3. Szkoła Podstawowa w Szydłowie
 4. Szkoła Podstawowa w Windykach.

2

Więcej…

 

9Moduł: Bezpieczeństwo
Zadanie: Jestem bezpieczny – dbam o swoje bezpieczeństwo w domu, w drodze do szkoły i miejscach użyteczności publicznej

Zadaniem uczniów klasy VIa było zaprojektowanie i wykonanie wymyślonego przez siebie osiedla mieszkaniowego moich marzeń. Pracowali metodą projektu. Uczniowie w swoich grupach podzielili się obowiązkami i odpowiedzialnością za swoją cześć pracy, każde przygotowało część materiałów, następnie wspólnie budowali makiety. Wykonali budynki mieszkalne oraz użyteczności publicznej ułatwiające normalne życie zamieszkujących tam mieszkańców – młodszych i starszych. Zaprojektowali oryginalne tereny rekreacyjne oraz tereny zielone. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i inwencją twórczą, wcielając się w architektów i projektując osiedle wraz z całą infrastrukturą, a później wykonując makiety według przygotowanych projektów.  To działanie miało na celu pobudzić kreatywność i pomysłowość uczniów. Efekty pracy poszczególnych grup można było na wystawie w holu na piętrze.

Więcej…

 

1W Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie podczas zajęć nauczyciele uczący w klasach starszych przybliżyli uczniom historię Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu (trzeci czwartek listopada każdego roku). Uświadomili im, jak wiele trujących związków chemicznych zawiera dym tytoniowy i sam papieros. Nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat negatywnego wpływu palenia papierosów na zdrowie człowieka, jak również na temat palenia biernego i jego negatywnych skutków. Na lekcjach przeprowadzono pogadanki, pokazy z objaśnieniem, wykorzystano metodę „burzy mózgów”, zaprezentowano pokaz slajdów. Omówiono również zagadnienia dotyczące zachowania asertywnego. Odbył się też quiz wiedzy, dotyczący szkodliwości palenia. Na koniec zajęć uczniowie zgodnie i stanowczo stwierdzili, że nie warto palić. 

Więcej…

 

Moduł: Higiena25
Zadanie: Uczę się w sprzyjających warunkach

"Mój pokój to chyba najpiękniejsze miejsce na ziemi; podoba mi się tak bardzo, ponieważ miałam duży udział w projektowaniu jego wnętrza; własny mały, który jest dla mnie „Królestwem”, mój pokój to najładniejsze miejsce w całym domu; to miejsce, w którym czuje się najlepiej i spędzam najwięcej czasu".

To tylko niektóre wypowiedzi uczniów o swoim pokoju. Choć nie ma jednego sprawdzonego sposobu na idealny pokój nastolatka to warto pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym dzieci odrabiają lekcje, musi posiadać logicznie wydzielone strefy: nauki, zabawy i odpoczynku. Te strefy należało wyodrębnić przy projektowaniu makiety pokoju przez uczniów klas szóstych, którzy na technice uczyli się zasad projektowania i dekoracji wnętrz.

Więcej…

 

1Dnia 8 listopada 2019r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mławie po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Ale zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania.
Uczniowie klas I-III zaopatrzeni przez rodziców w potrzebne produkty: pieczywo, warzywa, sery, owoce oraz przybory, dokładnie umyli ręce. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy przy udziale i pomocy rodziców oraz wychowawczyń. Krojenie, smarowanie i układanie fantazyjnych stworków kanapkowych nie sprawiło żadnych trudności. Tak przygotowane zdrowe, świeże, ozdobne kanapki uczniowie zjadali z wielkim apetytem. Na deser zaś były pyszne jogurty, soczki, moc owoców z których wykonywane były: sałatki, surówki i szaszłyki.
To właśnie takie śniadanie daje moc, zarówno do pracy, jak i do zabawy. Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadania w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Więcej…

 

Zadania, plany, bezpieczeństwo
18 września odbyły się pierwsze zebrania z rodzicami w nowym roku szkolnym. Wychowawcy przedstawili główne zadania szkoły i klasy, omówili plany na nowy rok szkolny. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu w szkole, w drodze do i ze szkoły.

h

Spotkania z uczniami
20 września odbyło się pierwsze spotkanie z uczniami. Podczas cyklicznych apeli porządkowych dokonujemy podsumowania zachowań uczniowskich. Wskazywane są pozytywne zachowania i przypominane zasady bezpiecznego i higienicznego funkcjonowania w szkole.

k

Ćwiczenia ewakuacyjne

26 września odbył się alarm ćwiczebny na wypadek zagrożenia. Uczniowie i przedszkolaki sprawnie opuścili budynek szkoły i ustawili się w wyznaczonych miejscach na placu ewakuacyjnym. Nauczyciele przypomnieli zasady prawidłowego użycia dzwonka alarmowego i wywołania niebezpiecznej sytuacji oraz skutków z tym związanych.

d

p

 

9W dn. 11 października b.r. 40-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Warszawy.
Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia do Muzeum Sportu i Turystyki mieszczącego się w Centrum Olimpijskim. Tam oglądaliśmy zabytkowe eksponaty sportowe. Przewodnik zapoznał nas z historią Igrzysk Olimpijskich, dawnymi trofeami. Widzieliśmy też pochodnie, którymi przenoszono ogień olimpijski podczas kolejnych olimpiad oraz medale polskich sportowców zdobyte na Igrzyskach Olimpijskich. Następnym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który zrobił ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach sportu.

Więcej…

 

2Między nami kobietkami – spotkanie z uczennicami klas szóstych
Dnia 1 października 2019r w ramach programu „Miedzy nami kobietkami” odbyło się w naszej szkole spotkanie z prelegentką firmy Procter & Gamble. Prelekcja trwała jednostkę lekcyjną i uczestniczyły w niej dziewczęta z klas VI. Program stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie a szkoła uczestniczy w nim od kilku już lat.

Więcej…

 

520 września 2019r. uczniowie z klasy 4a aktywnie uczestniczyli w akcji „posprzątajMY las”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Dwukoły. Dziecipod opieką pani R. Naguckiej i pani Agnieszki Wiloch - Piela  przeszli fragmentami Szlaku Walk Wrześniowych 1939 roku i posprzątali otoczenie położonych wzdłuż niego dziesięciu schronów bojowych. Organizatorzy akcji zadbali o wyposażenie uczniów w rękawice i worki. Na zakończenie odbyło się podsumowanie akcji  w szkółce leśnej w Krajewie, gdzie na uczestników czekał gorący posiłek w postaci zupy z dyni i pieczonych ziemniaków. Urząd Miasta zadbał o dowiezienie uczniów na miejsce zbiórki i z powrotem do szkoły. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Więcej…

 

2W dn. 25 września b.r.  na stadionie  MOSiR-u w Mławie odbył się I rzut lekkoatletyczny mławskich szkół podstawowych w ramach Międzyszkolnych Zawodów Lekkoatletycznych. Celem zawodów było wyłonienie mistrzów konkurencji lekkoatletycznych, popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży oraz integracja międzyszkolna. W zawodach startowali uczniowie w dwóch kategoriach rocznik 2005 i 2006 (klasy VII – VIII) i rocznik 2007- 2009 (klasy IV- VI).  W starszej grupie wiekowej zawodnicy z naszej szkoły nie zawiedli i uplasowali się na czołowych miejscach. Mateusz Powązka zajął I miejsce w biegu na 100 metrów i II miejsce w skoku w dal, II miejsce w pchnięciu kulą zajęła Julia Wasiłowska, w tej samej konkurencji  III miejsce zajął Maciej Kołakowski, w skoku w dal III miejsce zajął Sebastian Kurowski. Blisko podium uplasowała się Głoskowska Aleksandra, która zajęła IV miejsce w biegu na 100 metrów. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

4Dnia 17.09.22019 dzieci z gr. Orzeszki i Koszałka Opałaka udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mławie. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze  przyjście. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.
Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia straży: salę gimnastyczną, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego.  

Więcej…

 

59 września 2019r. odbyły się spotkania uczniów kl.I-III z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Tematem rozmów  była  „Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły”. Funkcjonariuszki policji omówiły z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomiły jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym dzięki odblaskom. Przypomniały, by zawsze  używać pasów  bezpieczeństwa podczas jazdy. Pierwszoklasiści wraz z policjantką i panem „STOP” uczyli się prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych przy szkole. Następnego dnia odbyło się spotkanie z przedszkolakami.

Więcej…

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj400
mod_vvisit_counterTen tydzień2541
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień6003
mod_vvisit_counterTen miesiąc13758
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc16805
mod_vvisit_counterRazem753186

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 35.172.195.82
,
Today: Sty 23, 2020