3Misją naszego przedszkola jest stworzenie warunków, w których dzieci przygotowują się do życia poprzez aktywne zdobywanie wiedzy i umiejętności, przy wykorzystaniu pedagogiki dr Marii Montessori, w atmosferze wzajemnego szacunku i we współpracy z rodzicami. Dzieci z grupy „Słoneczka” pracują według tej metody.  Metoda ta daje dziecku szansę wszechstronnego rozwoju fizycznego i duchowego oraz kulturowego i społecznego, wspiera jego spontaniczną i twórczą aktywność. Celem metody jest rozwijanie indywidualnych cech osobowości, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności szkolnych i współdziałania. Jest to realizowane poprzez pomoc dziecku w: rozwijaniu samodzielności i wiary we własne siły, wypracowaniu szacunku do porządku i do pracy, wypracowaniu zamiłowania do ciszy i w tej atmosferze do pracy indywidualnej i zbiorowej, osiąganiu długotrwałej koncentracji nad wykonywanym zadaniem, łączenie dzieci zróżnicowanych wiekowo w jedną grupę, co sprzyja wymianie zdolności i umiejętności, a jednocześnie ułatwia poznawanie reguł społecznych.

Your IP: 3.228.24.192
Today: Paź 15, 2019