Realizacja zadania: Są wśród nas – problem dzieci otyłych, Znaczenie właściwego odżywiania się oraz zagrożenia wynikające ze złego odżywiania.

W dniach 20-22 kwietnia 2021r w ramach zdalnego nauczania podczas lekcji w-f w klasach 6a i 6b zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne nt.:
- Jeść, żeby żyć, a nie żyć, żeby jeść.
- Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem (otyłość, niedobór masy ciała, anoreksja, bulimia) – jak rozpoznać chorobę i gdzie szukać pomocy?
Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez psychologa szkolnego z wykorzystaniem aplikacji Teams. Ich celem było zwrócenie uwagi na wpływ odżywiania na funkcjonowanie człowieka oraz profilaktyka zaburzeń odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinno wyglądać prawidłowe, racjonalne odżywianie. Zwrócono także uwagę na wpływ emocji na jedzenie, występowanie głodu emocjonalnego i zajadanie stresu, a także wskazano sposoby na poradzenie sobie z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Dodatkowo uczniowie poznali charakterystyczne objawy poszczególnych zaburzeń odżywiania oraz sposoby ich leczenia.

Your IP: 3.237.16.210
Today: Paź 23, 2021