IMG 1296 420x315Dnia 17 grudnia 2019r. z okazji 590 –lecia nadania Mławie Praw Miejskich w naszej szkole po raz kolejny odbył się Konkurs Wiedzy o Mławie – "Mława - Nasza Mała Ojczyzna”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas V – VI. Konkurs był jednoetapowy i miał charakter zmagań klasowych. Do rywalizacji przystąpiło po trzech chętnych uczniów z każdej klasy, tworząc drużynę.
Cele konkursu:

• Wzbudzenie zainteresowań „Małą Ojczyzną”
  • Utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących Mławy i jej historii
  • Kształtowanie umiejętności samodzielnego korzystania z różnych źródeł informacji znajdujących się w bibliotece szkolnej
  • Poznanie najbliższego środowiska, specyfiki i tradycji regionu
  • Rozwijanie postaw patriotycznych związanych z kulturą „naszej Małej Ojczyzny”
  • Wyrobienie poczucia przynależności do historii i tradycji regionu
  • Zapoznanie z biografiami i twórczością wybitnych osobowości regionu

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą w czterech konkurencjach, które obejmowały następującą tematykę:

• Historia Mławy
  • Zabytki naszego  miasta
  • Lokalne miejsca pamięci narodowej
  • Sylwetki znanych Mławian.

Konkurencje były urozmaicone, a drużyny wykazały się dużą wiedzą i dzielnie stawiły czoło poszczególnym zadaniom.  Każda z drużyn dzielnie walczyła o miejsce na podium. Po burzliwej rywalizacji i podliczeniu punktów przez komisję zwycięskie miejsce przypadło przedstawicielom  klasy  VIa.
I miejsce  drużyna kl. VIa w składzie: Zuzanna Rzeplińska, Zuzanna Watemborska  i  Michalina Jakubowska
Na koniec zwycięskiej drużynie wręczono  puchar, dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez panią Dyrektor. Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplom i słodki upominek…
Organizatorzy Konkursu –p. Agnieszka Wysocka, p. Nina Maciak, p. Dorota Tadrzyńska i p. Dariusz Kieglerski gratulują serdecznie wszystkim uczestnikom wiedzy i życzą dalszych sukcesów!!!

IMG 1296 420x315

IMG 20191217 084544 315x420