Pasowanie 2019 3 420x236Dnia 12 grudnia 2019 roku w bibliotece odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas Ia i Ib. Celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i poszanowania książek. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami -  p. Hanną Wietechą i p. Joanną Tatuch zostali zaproszeni do Krainy Książek -,, Książkolandii”. Na tę uroczystość zostali zaproszeni również rodzice.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w specjalnej uroczystości, podczas której dzieci wykazali się wiedzą ze znajomości baśni i bajek, odgadując zagadki i ilustracje z książek oraz weszli w rolę znanych baśniowych bohaterów - w ten sposób na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli w świat baśni i fantazji podczas czytania bajki "W baśniowym lesie” z podkładem ptasiego śpiewu (z elementami biblioterapii) oraz stworzyli mini teatrzyk – paradę tytułów książkowych – kłaniając się zebranej publiczności – rodzicom. Otrzymaliy gromkie brawa… Pierwszaki wysłuchały też próśb książek, następnie dzieci poznały regulamin, czyli zasady zachowania się w bibliotece i obchodzenia z książkami.  Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi: „My uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy !” Nastąpił moment pasowania ,,nowych czytelników” przez Panią dyrektor Janinę Lampkowską uczniów klasy Ib, natomiast uczniów klasy Ia pasowała Pani wicedyrektor Urszula Smolińska.
Wszyscy uczniowie przeszli sprawdzian wyśmienicie, złożyli przysięgę i wypożyczyli nowiutkie książki. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał kolorową zakładkę. Imprezę czytelniczą przygotowały nauczycielki bibliotekarki: Dorota Tadrzyńska i Nina Maciak.

Pasowanie 2019 2 420x315

Pasowanie 2019 4 420x236