Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

1

Dnia 21 listopada, z okazji 60 rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka i 30 rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka, w naszej szkole odbyła się debata klas ósmych na temat praw dziecka pod nazwą: „Moje prawa, ważna sprawa!”. W debacie uczestniczyli zaproszeni goście z Rady Rodziców, Miejskiego Zakładu Opieki Społecznej i Policji. Obserwatorami byli uczniowie klas siódmych. Wstępem do debaty były scenki pokazujące respektowanie praw dziecka oraz pantomima w wykonaniu uczennic klas ósmych. Debatę uświetnił śpiew dziewcząt z klasy VIa oraz cudowne wykonanie piosenki Czesława Niemena „ Dziwny ten świat” w wykonaniu Nikoli Duszak.
Uczniowie klas ósmych poruszyli wiele aspektów dotyczących praw dziecka. Próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy prawa dziecka są potrzebne i dlaczego? Czy prawa dzieci są łamane? Czy sami przestrzegają swoich obowiązków? Młodzież bardzo wnikliwie przedstawiała swoje stanowiska poruszając temat przestrzegania praw w szkole, w domu, wśród kolegów. Stwierdzono także, że powinna być zachowania granica między dawaniem praw i przestrzegania obowiązków. Z debaty wynikły wnioski, które uczniowie powinni zapamiętać na zawsze: moje prawa- ważna sprawa.., ale najważniejszy jest szacunek do siebie i drugiego człowieka.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

90

91

92

93

94

95

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj195
mod_vvisit_counterWczoraj200
mod_vvisit_counterTen tydzień195
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2277
mod_vvisit_counterTen miesiąc2735
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10933
mod_vvisit_counterRazem848145

Online (20 minutes ago): 10
Your IP: 3.235.107.209
,
Today: Sie 09, 2020