Dnia 21 listopada, z okazji 60 rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka i 30 rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka, w naszej szkole odbyła się debata klas ósmych na temat praw dziecka pod nazwą: „Moje prawa, ważna sprawa!”. W debacie uczestniczyli zaproszeni goście z Rady Rodziców, Miejskiego Zakładu Opieki Społecznej i Policji. Obserwatorami byli uczniowie klas siódmych. Wstępem do debaty były scenki pokazujące respektowanie praw dziecka oraz pantomima w wykonaniu uczennic klas ósmych. Debatę uświetnił śpiew dziewcząt z klasy VIa oraz cudowne wykonanie piosenki Czesława Niemena „ Dziwny ten świat” w wykonaniu Nikoli Duszak.
Uczniowie klas ósmych poruszyli wiele aspektów dotyczących praw dziecka. Próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy prawa dziecka są potrzebne i dlaczego? Czy prawa dzieci są łamane? Czy sami przestrzegają swoich obowiązków? Młodzież bardzo wnikliwie przedstawiała swoje stanowiska poruszając temat przestrzegania praw w szkole, w domu, wśród kolegów. Stwierdzono także, że powinna być zachowania granica między dawaniem praw i przestrzegania obowiązków. Z debaty wynikły wnioski, które uczniowie powinni zapamiętać na zawsze: moje prawa- ważna sprawa.., ale najważniejszy jest szacunek do siebie i drugiego człowieka.

Your IP: 35.172.195.82
Today: Sty 22, 2020