Kącik pedagoga
Nauczyciele
LogowanieOdliczanie
Do końca roku szkolnego zostało
.

118 listopada 2019r. wychowawcy klas piątych wraz z nauczycielami biblioteki zorganizowali spotkanie z mławianką – panią Wandą Tomczak, która była świadkiem wybuchu i uczestnikiem  II wojny światowej.
Jak się okazało, pani Wanda pamięta wiele szczegółów dotyczących tych trudnych dla Polski i Mławy czasów. Opowiedziała uczniom o czasach wojennych z perspektywy kilkuletniego dziecka jakim wówczas była. W swoich wspomnieniach pani Tomczak odniosła się do codzienności życia cywilów. Opowiedziała  między innymi o tym, jak funkcjonowała szkoła, czym zajmowały się dzieci w tych trudnych i niebezpiecznych czasach oraz jak przyjmowała Komunię Świętą i spędzała Wielkanoc.

Nasz gość ciągle podkreślał i uświadamiał uczniom fakt, że żyją w czasie pokoju, że mają możliwość uczenia się i  korzystania  z pełni dzieciństwa. Pani Wanda zwróciła się do swoich słuchaczy z apelem, żeby doceniali to, co mają teraz.  Na koniec dzieci zaśpiewały prelegentce piosenkę „Co to jest Niepodległość”, przekazały słowa wdzięczności oraz kwiaty. To było nie tylko wzruszające, ale bardzo pouczające spotkanie.

1

3

4

2

 

 
ZPO nr 1 w Mławie
Reklama
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia
Szkoła Zdrowego Żywienia
Reklama
Zajęcia sportowe
Reklama
InstaLing
Reklama
Przedszkole z tradycjami
Reklama
Kreatywne przedszkole
Reklama
Reklama
Przedszkole Zdrowego Żywienia cert
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Promujemy sport
Reklama
Reklama
Statystyka gości
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj204
mod_vvisit_counterWczoraj200
mod_vvisit_counterTen tydzień204
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2277
mod_vvisit_counterTen miesiąc2744
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc10933
mod_vvisit_counterRazem848154

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.235.107.209
,
Today: Sie 09, 2020