4W środę 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To okazja do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Tego dnia dzieci z grupy „Słoneczka”  aktywnie uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Mam prawo”. Dzieciaki uważnie wysłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka”, po omówieniu wiersza dzieci opowiadały o prawach które dla nich są najważniejsze. Przedszkolakom przypadła do gustu piosenka o ich prawach, która towarzyszyła im (na ich prośbę) podczas zabawy swobodnej.  Efektem finalnym tego spotkania było stworzenie plakatu o prawach dziecka – tym samym „Słoneczka” zrealizowały kolejny moduł z Ogólnopolskiego programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Your IP: 3.235.107.209
Today: Sie 09, 2020