2W ramach realizacji celów innowacji pedagogicznej "Ekoludki dbają o przyrodę”, dzieci z grupy "Pszczółki”, "Słoneczka” i "Żabki” obchodziły w październiku święto drzewa. W tym celu wybrały się z paniami na wycieczkę do parku. Tam dzieci poznały wybrane gatunki drzew liściastych i iglastych. Zbierały i nazywały owoce drzew i  porównywały kształt liści. Przyniesione do przedszkola "Dary jesieni” wzbogaciły kąciki przyrody. Posłużyły również dzieciom do wykonania pięknych prac plastycznych, ludzików i zwierzątek. Poprzez realizację treści przyrodniczych dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie, wzbogacają wiedzę o nowe nazwy i pojęcia.

Dzieci znają rolę przyrody i drzew . Drzewa oczyszczają powietrze, chronią przed upalnym słońcem, są cennym materiałem do budowy domu, dają nam smaczne owoce. Małe Ekoludki już wiedzą, że powodów, dla których należy dbać o drzewa jest zdecydowanie więcej – o czym należy pamiętać nie tylko 10 października, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Drzewa, ale każdego dnia.

Your IP: 35.172.195.82
Today: Sty 23, 2020