11Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole 8 listopada podczas apelu dla uczniów z klas I- VIII i sześciolatków z przedszkola. Uroczystość rozpoczęła p. dyr. Janina Lampkowska, która powitała zaproszonych gości: p. Magdalenę Staszewską – naczelnika wydziału oświaty i polityki socjalnej, p. Antoniego Słabka – kombatanta w stopniu porucznika, p. Marcina Tadrzyńskiego - przewodniczącego Rady Rodziców oraz całą społeczność ZPO1. Następnie zabrzmiała pieśń "Niepodległa- niepokorna" brawurowo wykonana przez solistki i chór szkolny. Uczniowie klasy 2a wnieśli olbrzymią flagę biało - czerwoną w takt piosenki "Co to jest niepodległość?". W dalszym ciągu uroczystości wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali dwie pieśni patriotyczne "Marsz Pierwszej Brygady" oraz "Szara piechota".

Wysłuchaliśmy też kolejnych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru i kwartetu dziewcząt z klasy VIIb. Dalszy ciąg apelu zdominowały nowoczesne układy choreograficzne do popularnych melodii wykonywane z biało - czerwonymi wstęgami i flagami przez uczennice klas VIb i VIIb. Dramatyczny układ tańca jazzowego zaprezentowany przez uczennice z klasy VIIIa wzbudził wiele emocji i był doskonałym przejściem do ostatniego punktu uroczystości, jakim było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu polskiego. Z wielką mocą rozbrzmiały dźwięki i słowa "Mazurka Dąbrowskiego" śpiewanego przez wyszystkich uczestników uroczystości.

Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

Uroczystość patriotyczną przygotowały: pani Lidia Domańska, pani Renata Przybyłowska, pani Małgorzata Stefańska-Zera i pani Aneta Stanios.

mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc19112

Your IP: 18.206.194.134