pa240544 picture5db198967881124 listopada gościliśmy w bibliotece szkolnej Redaktora Naczelnego Nowego Kuriera Mławskiego pana Szymona Wyrostka. Dziennikarz opowiadał uczniom o tajnikach swojej pracy, przedstawił kolejne etapy procesu przygotowywania gazety. Szczególną uwagę zwrócił na rolę zdjęć, odpowiednio dobranych do treści artykułów. Oprócz gazety redakcja wydaje serwis internetowy oraz prowadzi fanpage'a na facebooku. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Rozmowa zeszła oczywiście na tematykę czytelnictwa książek. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych pozycjach książkowych. Pan Redaktor wspomniał o swoich lekturach, również tych z czasów szkolnych. Dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i miło spędzony czas.

pa240544 picture5db1989678811

zdjęcie pamiatkowe / źródło: Nowy Kurier Mławski