7Od kilku lat wolontariusze SP1 w Mławie biorą udział w akcji sprzątania grobów zmarłych nauczycieli naszej placówki oraz grobów nieznanych żołnierzy. W tym roku po raz kolejny grupa wolontariuszy przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych udała się na Cmentarz Parafialny, by zadbać o grób zmarłej 11. XII. 1983 roku nauczycielki naszej placówki Pani Amelii Zgórskiej oraz innych nauczycieli. Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie uprzątnęli mogiły z liści, powyrywali trawę i zapalili znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych. W chwili ciszy i skupienia zmówili krótką modlitwę. Odwiedzili również groby nieznanych żołnierzy.

Praca nad sprzątaniem grobów przyniosła wolontariuszom wiele satysfakcji, dała poczucie zrobienia czegoś dobrego, w słusznej intencji.
Akcję zorganizowały opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu: pani Martyna Kwiecińska oraz pani Marta Drzewiecka.

Your IP: 34.204.191.0
Today: Lut 26, 2020