3Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (#CodeWeek2019), ktory odbył się w dniach 5 -20 października. Ideą akcji jest poszerzanie kompetencji uczniów w zakresie prostego programowania. Programowanie to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, przewidywania, koncentracji uwagi i umiejetności matematycznych.

W ramach tej akcji uczniowie klasy VIIb: Adam S., Kacper P., Kuba P.  i Adam W. wykonali w programie Scratch kilka prostych gier komputerowych. Zaprezentowali je młodszym kolegom z klas I- III. Autorzy gier opowiedzieli o swojej pracy nad tworzeniem  interaktywnych gier i animacji za pomocą skryptów układanych z gotowych bloków. Zwrócili uwagę na fakt, iż przetestowanie gier było równie pracochłonne, jak ich tworzenie. Gratulujemy naszym zdolnym programistom i życzymy dalszych twórczych rozwiązań w dziedzinie kodowania.

Your IP: 34.204.191.0
Today: Lut 26, 2020