3Uczniowie klasy 6a odwiedzili redakcję Nowego Kuriera Mławskiego. Wizyta dostarczyła uczniom wielu wrażeń. Szóstoklasiści spotkali się z redaktorem naczelnym gazety - Szymonem Wyrostkiem oraz jego współpracownikami. Dziennikarz ciekawie opowiadał o swojej pracy, o tym jakie są poszczególne etapy tworzenia gazety i skąd się czerpie pomysły na dobre tematy. Redaktor wyjaśnił swoim gościom, na czym polega zasada dwustronności oraz dlaczego w pracy dziennikarza tak bardzo ważna jest szybkość podawania informacji.

Podczas wizyty, uczniowie, dowiedzieli się również jakie metody i narzędzia dziennikarz stosuje w pracy zawodowej. Na koniec spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy dziennikarze. Dzięki otrzymanym odpowiedziom uznali, iż osoba wykonująca ten zawód musi odznaczać się pasją, komunikatywnością oraz otwartością wobec ludzi.

Your IP: 34.204.191.0
Today: Lut 26, 2020