2Między nami kobietkami – spotkanie z uczennicami klas szóstych
Dnia 1 października 2019r w ramach programu „Miedzy nami kobietkami” odbyło się w naszej szkole spotkanie z prelegentką firmy Procter & Gamble. Prelekcja trwała jednostkę lekcyjną i uczestniczyły w niej dziewczęta z klas VI. Program stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie a szkoła uczestniczy w nim od kilku już lat.

Cele programu:

• zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania,
  • zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem,
  • zdobycie rzetelnej wiedzy na temat zasad utrzymania higieny osobistej,
  • uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość   o swoje ciało i postępowanie.

Przedstawicielka firmy Procter & Gamble w sposób przystępny wprowadziła uczennice w tajniki dorosłości, ukazała problemy okresu dojrzewania oraz podzieliła się wiedzą na temat radzenia sobie w trudnych dla dziewcząt sytuacjach. Udzieliła również praktycznych wskazówek, czym należy kierować się przy wyborze środków higienicznych dostępnych na rynku.
Na zakończenie 45 minutowej prezentacji dziewczęta otrzymały pakiet upominkowy zawierający zestaw materiałów edukacyjnych, w którym znalazły się najważniejsze informacje o zmianach zachodzących w ciele nastolatek wraz z broszurką skierowaną do rodziców dorastających dziewcząt oraz próbki środków higienicznych. Uczennice z zainteresowaniem słuchały przygotowanej pogadanki, atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu nurtujących je pytań a zdobyta wiedza z pewnością pomoże w pokonywaniu problemów związanych z wchodzeniem w ten trudny okres.

Your IP: 3.231.229.89
Today: Gru 08, 2019