3Dzieci z grup „Pszczółki”, „Słoneczka” i „Żabki”  realizują innowację pedagogiczną pt. „ EKOLUDKI DBAJĄ O PRZYRODĘ”. Innowację pedagogiczną napisała Jolanta Witkowska, Karolina Sasiak oraz Małgorzata Bąk. Celem wprowadzenia innowacji jest kształtowanie postaw proekologicznych, oraz rozwijanie zdolności poznawczych dziecka i wrażliwości na problemy środowiska przyrodniczego poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą. Realizując pierwszy blok tematyczny, dzieci poznały podstawowe pojęcia ekologiczne (środowisko, ochrona przyrody,  segregacja odpadów, recykling), a następnie stworzyły Kodeks Ekoludka. Zwieńczeniem tych działań był udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019 pod hasłem "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!". Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki posprzątały plac zabaw.

Your IP: 3.228.24.192
Today: Paź 15, 2019