1W tym roku grupa „Słoneczka” bierze udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Celem programu jest rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, oraz  stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Realizując zadania programu, dzieci kształtują  również   umiejętność pracy w zespołach. Dzieciaki podczas zajęć układały obrazek na podstawie wzoru, współrzędnych, lub instrukcji słownej. Wykonując zadania dzieci wykorzystywały matę do kodowania (kratownicę), kolorowe kubeczki, oraz ilustracje z symbolami. Podczas wykonywania zadań ważne było umiejętne słuchanie i określanie położenia przestrzennego elementów (tj. nad, obok, po   prawej, po lewej, na dole, u góry, po środku). Dzieci spisały się na medal!

Your IP: 3.228.24.192
Today: Paź 15, 2019